Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İBB'den: 20 yaşında öğrenci olmaz indirim yok

Seçim öncesi birçok vaat veren ancak İBB koltuğuna oturduğu günden bu yana vaatlerini unutan CHP'li Ekrem İmamoğlu, öğrenciler tarafından KDK'ya şikayet edildi. .
Bu haber 2019-09-20 09:06:43 eklenmiş ve 201 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 'nun seçim sürecinde verdiği burs sözünü yerine getirmemesi ve 20 yaşından gün aldığı için indirimli AKBİL verilemeyeceğini belirtmesi birçok öğrenciyi mağdur etti. KDK'ya gelen onlarca şikayet üzerine yapılan detaylı incelemelerde AKBİL ve burs sorununda yaşanan mağduriyetlerin arttığı tespit edildi. KDK, İstanbul'da öğrencilerin en büyük dertlerinin başında indirimli yolculuk yapamamaları olduğunu ortaya çıkardı. KDK, söz konusu mağduriyetler için harekete geçti, şikayetler işleme alındı.

BAŞVURULAR HIZLA ARTIYOR.


KDK'dan edinilen bilgiye göre, son zamanlarda İstanbul'dan çok sayıda öğrenci burs ve AKBİL gibi şikayetlerle kendilerine başvuru yaptı. Bazılarının aileleri tarafından yapılan başvuruların çoğu öğrenciler tarafından gerçekleşti. Geçim sıkıntısı yaşayan öğrenciler indirimle AKBİL konusunda yaşanan sıkıntının büyüm mağduriyetle doğuracağını belirti. KDK, başvuruların artarak devam ettiğini söyledi. '


20 YAŞINDA ÖĞRENCİ OLAMAZ MIYIM?'.


İstanbul Güngören'den şikayette bulunan M.E. açık lise okuduğunu belirterek, "Belediyeye indirimli öğrenci AKBİL'i için başvurdum ama talebim 20 yaşımdan gün aldığım ve bu yaşta öğrenci olamayacağım gerekçesiyle reddedildi. Ben 20 yaşında öğrenci olamaz mıyım? Bu kanuni bir hak. Geçim sıkıntısı çekiyorum bu nedenle öğrencilik hakkımdan yararlanmak istedim" dedi. Örgün lise eğitimini maddi-manevi şartları nedeniyle okuyamadığını, bunun üzerine açık lise olanağından faydalandığını belirten genç kadın, "İndirimle AKBİL istiyorum. Ekrem Bey sesimizi duysun" dedi.

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ