Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türk PrysmIan Kablo CPR çalışmaları ile dikkat çekiyor

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’ne (CPR) uygun kablo kullanımı, her yıl on binlerce insanın öldüğü veya yaralandığı yangınların önlenmesinde büyük rol oynuyor. Türk Prysmian Kablo, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi ve CPR kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar ile kablo seçiminin yapılar için önemini vurgulamaya devam ediyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Haziran 2019 - 223.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-07-03 17:39:41 eklenmiş ve 365 kez görüntülenmiştir.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian, sektördeki öncü rolünün bilincinde olarak, Türk kablo sektöründeki kalite algısını değiştirmek üzere, Türk kablo sektörünün tüm paydaşlarına hitap eden farklı projeler gerçekleştiriyor.

 

Türk Prysmian ilk olarak, 2012 yılı sonunda sektöre sunduğu “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi ile performansı yüksek ve kaliteli ürünlerin önemine vurgu yapmış; ardından 1 Temmuz 2017 günü kablolar için kanunen zorunlu hale gelen Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) hakkında gerçekleştirdiği çalışmalar ile yaptığı bu vurgunun önemini bir kez daha gözler önüne sermişti. Bu kapsamda, sektördeki ilk CPR uyumlu B2ca-s1d1a1 ve Cca-s1d2a1 sınıfı kabloların siparişini alan firma da olan Türk Prysmian, dünya kalitesinde ve müşteriye en uygun ürünleri sunma konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

CPR testleri yapabilen laboratuvarlar

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesi ile birlikte sektördeki kalite algısının yükseldiğini söyleyen Türk Prysmian Kablo Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Tamer Yavuztürk, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana ‘kalite’ odaklı bakış açımızdan hiç vazgeçmedik. Türk kablo sektöründeki kalitesiz kablolara ve her kablonun aynı olmadığına dair dikkati çekmek üzere, önce ‘Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…’ girişimimizi sektöre sunduk. Ayrıca çok uzun yıllar boyu CPR konusundaki gelişmeleri yakından takip ettik; bu yönetmeliğin çıkması için geride bıraktığımız sürecin içerisinde her daim aktif olarak yer aldık. Sektörün CPR sertifikasını alan ilk firma olduk, fabrikamızda CPR kapsamındaki testleri yapabilen malzeme ve yanma laboratuvarlarını kurduk. Ar-Ge Merkezi laboratuvarlarımız, TS EN ISO/IEC 17025 “Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği için Genel Şartlar Standardına ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akreditasyon kapsamına alınan Özel Sektör Yanma Testleri Laboratuvarı CPR alt yapısına sahip. 2019 yılı çalışmalarımız kapsamında da konu ile ilgili hazırladığımız kataloğumuz ile bu alanı sahiplenmeye ve sektördeki bilinçlendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“CPR odaklı bakış açımız ile çalışmalara devam ediyoruz”

Türk kablo sektörünün öncü firması olarak, ilklere imza atmayı sevdiklerini ve CPR konusunda da CPR sertifikasını ilk alan firma olarak bu geleneği bozmadıklarını dile getiren Türk Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Yer aldığımız projelerle ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuzu destekliyoruz. Bu kapsamda üzerinde durduğumuz CPR da bizim için son derece önemli. CPR’ın sektörümüze köklü değişiklikleri getirdiği ortada. Biz de bu konuda sektörümüzü bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

 

Türk Prysmian Kablo, “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu çerçevesinde, katıldığı fuarlar, düzenlediği seminerler ve sektöre sunduğu yenilikler ile pazardaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ