Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türk Prysmian yerli üretim ile ekonomiye katkı sağlıyor

1964 yılından bu yana, Bursa Mudanya’da bulunan fabrikasında gerçekleştirdiği 22 bin farklı kablo üretimi ile sektöre öncülük eden Türk Prysmian Kablo, üretim ve Ar-Ge çalışmaları ile Türkiye’nin endüstriyelleşme sürecine yerli üretim ile destek oluyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Haziran 2019 - 223.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-07-03 17:30:08 eklenmiş ve 371 kez görüntülenmiştir.

Prysmian Group içerisinde aynı anda enerji ve haberleşme kablolarının üretilebildiği 16 tesisten biri olarak öne çıkan Türk Prysmian Kablo, 180 bin metrekare alan üzerine kurulu Mudanya fabrikasında 22 bin farklı kablo üretimi yapabiliyor. Türk Prysmian Kablo’nun ürün yelpazesi içinde 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar bulunuyor. 

 

“Yerli üretime destek vermeye devam edeceğiz”

 

Mudanya’da bulunan fabrikasında gerçekleştirdiği yerli üretim ve tam donanımlı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge merkezi ile Türk kablo sektörüne katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Türk Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Türkiye endüstrisinin istikrarlı gelişimine katkı sağlıyoruz. Enerji ve telekomünikasyon sektörlerine kablo tedarik ederken büyüme ve yenilik konularını da ön planda tutuyoruz. Yerli üretime verdiğimiz önem ile çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

 

Türk Prysmian’a globalden güven tam

 

Yerli üretim çalışmalarının yanı sıra, başarılı çalışmaları, kalite odaklı bakış açısı ile globalde de ön plana çıkan Türk Prysmian Kablo, Mudanya fabrikasında bulunan Üretim Akademisi’nde Prysmian Group’un dünya çapında birçok farklı noktasından gelen çalışanlarına yönelik eğitim programları düzenliyor. Prysmian Group’un farklı operasyonlarından gelen mühendislerinin eğitilmesi amacıyla, Mudanya’da kurulan Üretim Akademisi’nin tercih edilmesinin, Türk Prysmian’a duyulan güvenin en büyük göstergesi olduğunu dile getiren Türk Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Türk Prysmian Kablo olarak Mudanya’daki fabrikamızda hayata geçirdiğimiz Üretim Akademimiz, üretim eğitimi için mükemmellik ve uzmanlık merkezi olarak öne çıkıyor. Prysmian Group’un ekibimize ve çalışmalarımıza duyduğu güvenle eğitimlerimizi son hızıyla sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönem içerisinde de geleceğin üretim müdürlerini ve fabrika direktörlerini yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ