Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Dolar 8.5 lira olacak diyenler kayboldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, NTV'de yayınlanan "Gençler ile Buluşma Özel" programında soruları yanıtladı. Albayrak ekonomi üzerinde uygulanan spekülasyonların boşa çıkartıldığını vurguladı.
Bu haber 2019-02-08 09:19:09 eklenmiş ve 324 kez görüntülenmiştir.

"DOLAR 8.5 OLACAK DİYENLER ORTADAN KAYBOLDU"

Bakan Albayrak dolar spekülasyonu yaparak piyasada algı oluşturmaya çalışanların başarısız olduğunu belirterek kara propagandanın boşa çıkartıldığını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Son üç ayda ekonomiye destek için vergi teşviği geldi. Kur fiyatlamasıyla algı bozuldu, fiyatlar arttı. Dolar 8.5 TL olacak diyenler ortadan kayboldu. Enflasyonla topyekün mücadele programı, toplumsal bilinçlenme ve şuurlanma noktasında bu algıyı yıkmak için oluşturulan önemli bir programdı ve başarıya ulaştı." ifadelerini kullandı.

SEBZE VE MEYVE FİYATLARINA DÜŞÜŞ ETKİSİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak fiyatların düşürülmesi için alınacak önlemleri açıkladı. "Özellikle ocak ayı enflasyonu da açıklandıktan sonra marjinal bir durumla karşılaştık." diyen Bakan Albayrak, ocak ayında gıda, sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa karşılık bir proje oluşturduklarını belirtti.

Bakan Albayrak, "Devlet olarak biz, büyükşehirlerimiz başta olmak üzere bu fiyatartışlarını engellemek için önümüzdeki hafta İstanbul'da 50, Ankara'da 30'tan fazla noktada tanzim satışına başlamak üzere süreci başlatacağız." ifadelerini kullandı.

SERACILIK MODELİ

Seracılık konusunda da fiyatların düşürülmesi için yeni modeller hayata geçirileceğini belirten Bakan Albayrak, " Seracılıkta bir yerine 10 birim üretilebilecek finans modeli olacak. Seracılarımıza uzun maliyetli finanasman desteği sağlayacağız." dedi.

Berat Albayrak, ayrıca bir gıda komisyonunun kurulması yönünde çalışmalar yürütüldüğünü belirtirken "Gıda komitesi çalışmalarını çok yakında bitirecek, çok yakında bu sorunu gündemden çıkaracağız." dedi.

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ