Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türki̇ye’ni̇n Dünya’ya Açılan Kapısı İstanbul Havali̇manı’na Prysmian Kabloları Hayat Veri̇yor

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan İstanbul Havalimanı’na, Prysmian Kablo’nun değeri yaklaşık 100 milyon TL tutarındaki son teknolojiye sahip kabloları hayat veriyor. 29 Ekim’de açılışı gerçekleştirilen “İstanbul Havalimanı”, dünya kamuoyunda ses getiren projeler arasında öne çıkıyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Aralık 2018 - 217. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-01-02 14:17:47 eklenmiş ve 661 kez görüntülenmiştir.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, “İstanbul Havalimanı” projesine enerji ve zayıf akım kablolarıyla hayat veriyor. Prysmian Kablo’nun ve yetkili satıcılarının tedarik ettiği, toplam tutarı yaklaşık 100 milyon TL’yi bulan ve son teknolojiye sahip Prysmian enerji kabloları, halojenden arındırılmış, düşük duman yoğunluklu ve yangına dayanıklı olma özellikleri ile öne çıkıyor.


Güvenlik için, Prysmian Kablo

Türkiye’nin geleceği için büyük öneme sahip ve alanının en prestijli projesi olan “İstanbul Havalimanı” için tercih edilen Prysmian Kablo, Türk Kablo Sektörüne de öncülük etmeye devam ediyor. 29 Ekim’de açılışı gerçekleştirilen “İstanbul Havalimanı”, yıllık 90 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alıyor ve 300’den fazla noktaya uçuş yapılması planlanıyor. 


Prysmian Kablo, Avrupa’nın ve dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olarak anılan “İstanbul Havalimanı”na verdiği hizmet ile “Türkiye’yi yarınlara bağlıyoruz” sloganını destekliyor. “İstanbul Havalimanı” projesi gibi önemli projelerde yer alarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceklerini vurgulayan Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Türkiye’de her gün büyüyen inşaat sektöründe teknikler gelişirken, biz de yeni trendlere uyum sağlayarak ürün yelpazemizi geliştirmeyi sürdürüyoruz. Prysmian Kablo olarak özel üretim gerektiren kablolar alanındaki başarılarımızı birçok projede kanıtlamış olmaktan da gurur duyuyoruz. 


Türkiye’nin geniş vizyonunu ortaya koyan “İstanbul Havalimanı” projesinde yer alarak farkımızı ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz.” dedi. İstanbul Havalimanı’nda kullandıkları, son teknoloji ile donatılan Prysmian kabloların toplam tutarının yaklaşık 100 milyon TL olduğunu belirten Aydoğdu, havalimanı için kullanılan kablo miktarının ise yaklaşık 4.200.000 m. olduğunu söyledi. 


29 Ekim 2018’de tüm dünyaya armağan edilen, tasarımı ve geliştirdiği projeleri ile henüz açılmadan ödülleri toplamaya başlayan “İstanbul Havalimanı”, “dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı” olarak Türkiye’nin adını havacılık tarihine altın harflerle yazdırıyor. Sadece seyahat değil ticarette de aksın Asya-Pasifik bölgesine kayması “İstanbul Havalimanı”nı kargoda da güçlü kılacak. “İstanbul Havalimanı”nın ilk açıldığında 4 milyon ton olan kargo kapasitesi, tüm fazları tamamlandığında ise 5,5 milyon tona ulaşacak.

ETİKETLER : sektörel - PRYSMIAN
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ