Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Erse Kablo, Gümüş Sponsor Olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi 14. RLC Günleri’nde Öğrencilerle Buluştu


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Mart 2018 - 208. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2018-03-26 15:34:00 eklenmiş ve 352 kez görüntülenmiştir.

Erse Kablo, 20-21-22 Şubat tarihlerinde düzenlenen Yıldız Teknik Üniversitesi 14.RLC Günlerin’e Gümüş Sponsor olarak, Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye’nin çeşitli mühendislik fakültelerinden gelen öğrencilerle buluştu.


Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren IEEE Öğrenci Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen RLC Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin en köklü etkinliklerinden biri olmakla birlikte, Elektrik Sektörü’nün de en çok bilinen öğrenci etkinliğidir. RLC Günleri “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz” sloganı ile Türkiye’de öğrenci, sanayi ve akademisyen işbirliğine olanak sağlaması bakımından çok önemli bir yere sahiptir. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen oturumlarla sektörler ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmaktadır. Genel olarak Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Enerji ve Otomotiv konularının işlendiği RLC Günleri organizasyonunun, bu yıl 14.sü düzenlendi. 


Üniversiteler ve öğrencilerle iletişimini arttırmayı hedefleyen Erse Kablo, RLC Günleri’nde Gümüş Sponsor olarak öğrencilerle buluşmanın heyecanını yaşadı. 20 Şubat Salı Günü, saat 14:00’da, yoğun bir katılımla gerçekleşen oturumda, Erse Kablo “Geleceğine Yön Ver: Kablo ve Mühendislik” adlı sunumuyla öğrencilerle ve akademisyenlerle biraraya geldi. Sunumda, öğrencileri bilgilendirmek, sektör için daha bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlamak adına, Erse Kablo’nun kurumsal yapısıyla beraber bu sektörde çalışmak isteyen bir mühendisin genel özellikleri yanında, günümüzde ve gelecekteki bir mühendisin beklenen özellikleri anlatıldı. Erse Kablo üretimindeki, sektörde katma değer yaratan Ervital marka Yangına Dayanıklı Kablolarının genel yapısı ve test videoları da izletilerek, öğrencilerin zayıf akım kablolarla ilgili genel bilgiye sahip olması sağlandı. Oturumun sonunda ise çekiliş yapılarak, üç öğrencinin Kapadokya tatili kazanmasıyla, öğrencilerle keyifli dakikalar yaşandı.

Erse Kablo olarak, yoğun ilgi gördüğümüz organizasyonda, standımızı ziyaret edip, iletişim kurduğumuz tüm öğrencilere, akademisyenlere ve ekibimize teşekkür ederiz.


ETİKETLER : sektörel erse
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ