Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Taraftar Gruplarından Zeytin Dalı Harekatına Destek

Türkiyenin farklı şehirlerinden taraftar grupları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞa yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla Hataya geldi.
Bu haber 2018-01-30 15:09:05 eklenmiş ve 328 kez görüntülenmiştir.

HATAY  Türkiyenin farklı şehirlerinden taraftar grupları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞa yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla Hataya geldi.

Süper Lig, TFF 1. Lig ve amatör liglerde mücadele eden futbol takımlarının taraftar grupları, Zeytin Dalı Harekatında görev yapan askerlere moral vermek için Hatayın Antakya ilçesinde toplandı.

Taraftar grupları, konvoy eşliğinde Hassa ilçesine geçerek, yol güvenliğini sağlayan askerleri ziyaret etti.

Ellerinde takımlarının atkılarını taşıyan taraftarlar, sloganlar atıp askerlerle fotoğraf çektirdi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirsporun taraftar grubu Şimşekler Grubu Taraftar Derneği Başkanı Ertan Zeybek, Türkiyenin geçtiği zor süreçte Mehmetçiğe moral olması için taraftar grupları olarak toplandıklarını söyledi.

Ülke meselesi söz konusu olduğunda tribünde yaşanan sıkıntıların hiçbir öneminin olmadığını belirten Zeybek, Önemli olan, ülkemizin geleceği, bu ülkenin kimse tarafından bölünemeyeceği. Bunun için geldik. Bunun daha büyük ve kapsamlısı yapılması gerekirse yaparız. dedi.

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaşın taraftar grubu Çarşı üyelerinden Derviş Yıldız da harekatın başlamasının ardından toplumda sessiz bir çoğunluk olduğunu gördüklerini söyledi.

Bunun üzerine tribünler birliği olarak harekete geçtiklerini dile getiren Yıldız, şöyle konuştu:

İnsanların operasyonla ilgili gönüllerinden geçen desteği, temenniyi veremediklerini, terörden korktuklarını ve teröre karşı istediklerini söyleyemediklerini gözlemledik. Biz tribünler birliği olarak buraya gelmek istedik. Terörle mücadelede Türkiyedeki bütün etnik renkler, inanışlar, mezhepler birliktir, birlik içerisinde olmalıdır. Önemli olan güçlü bir devlete sahip olmaktır. Güçlü devlete sahip olmak da birlik olmaktan geçer. Biz bunu iletmek için buraya geldik.

TFF 1. Lig ekiplerinden Adanasporun taraftar grubu Turbeyler Grubu Başkanı Refik Gül de Mehmetçiğe moral vermek için toplandıklarına işaret ederek, Biz her ne kadar yeşil sahalarda rakip olsak da söz konusu tek vatan, tek millet, tek devlet olunca tüm tribünler bir olup, devletimizin arkasında olduğumuzu göstermek için buraya geldik. Türkiyenin birçok ilinden bütün taraftar grupları burada. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. diye konuştu.

www.muzakerat.com

ETİKETLER : SPOR
Diğer SPOR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ