Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Makel’den Muhteşem Umre Ziyareti


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Mayıs 2017 - 198. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2017-05-31 14:09:48 eklenmiş ve 341 kez görüntülenmiştir.

Makel Şirketler Grubu, 2017 yılının birinci dönemini kapsayan kampanya çalışmaları neticesinde katılım gösteren 397 misafirini kutsal topraklarda ağırlamanın heyecanını yaşadı. Organizasyon 04-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Müşteri memnuniyetinin üst seviyede tutulduğu ziyarette otel seçiminden, otobüs organizasyonuna kadar her şey müşterilerin en üst düzeyde ağırlanmasına yönelik olarak organize edildi. Özellikle ziyaretin Beraat Kandili gününe denk getirilmesi için yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. 


4 Mayıs günü Medine’ye ulaşan misafirler, otobüslerle yapılan transferlerle Medine’de Grand Mercure Otel’de odalarına yerleşti. İlk olarak Mescid-i Nebevi’de grup hocaları rehberliğinde Peygamber Efendimiz (SAV)’in kabrini toplu olarak ziyaret ettiler. Misafirler daha sonra gün boyunca Mescid-i Nebevi’de ve içerisinde yer alan cennet bahçesinde namazlarını eda ettiler ve ibadetlerini gerçekleştirdiler.


Medine gezisi sırasında Hz. Ayşe (RA) ve Hz. Osman  (RA)’ın da aralarında bulunduğu 10.000’in üzerinde sahabenin yattığı Cennet-ül Baki kabristanlığı ve Kur’an-ı Kerim Müzesi ziyaret edildi. Daha sonra Uhud Dağı ve Hz. Hamza (RA)’ın da yattığı Uhud şehitliği, iki kıbleli mescid olan Mescidi Kıbleteyn, İslam’ın ilk mescidi olan ve Hendek Savaşı’nın yapıldığı Yedi Mescidler ve Kuba Mescidi ziyaret edildi.


Makel misafirleri, Medine ziyaretleri ve konaklama günlerinin tamamlanmasının ardından Mekke’ye geçiş günü geldiğinde kaldıkları otel odalarında ihramlarını giyerek Medine’nin 12 km. dışında yer alan Zulhuleyfe Mescidi’nde ihram namazlarını kılıp topluca Umre’ye niyet ettiler. Hocalar ve rehberler eşliğinde karayolu ile Mekke’ye giden misafirler yol boyunca telbiyeler, salavat ve tekbirler getirerek Umre yolculuğunu en iyi şekilde geçirdiler. 


Makel misafirleri için Mekke’de özel olarak tercih edilen Türk mutfağına sahip Mekke Anjum Otel’ine yerleştikten sonra grup hocaları ve rehberler eşliğinde topluca yapılan tavaf ve say’dan sonra saç tıraşlarını takiben ihramdan çıkılarak umre ibadetlerini tamamladılar.


Mekke’nin çevresinde bulunan ve hac güzergâhı olan Arafat, Müzdelife, Mina parkuru, Cennet-i Mualla kabristanlığı, Cin Mescidi, Sevr Dağı, Nur Dağı, Hira Mağarası ziyaret edildi. Ziyaretler esnasında değerli hocalar tarafından Kuran-ı Kerim okundu, mukaddes bölgeler hakkında konuşmalar yapılarak bilgiler verilerek dualar edildi. 


Arafat ziyaretinden sonra Müzdelife’de piknik yapıldı ve yer sofrasında akşam yemeği ikram edildi. Yemekten sonra ayrıca geceye özel programı düzenlenerek programda Kuran-ı Kerim okundu, ilahiler söylendi ve dualar edildi. Araştırmacı yazar Ömer Döngeloğlu Hoca tarafından yapılan sohbet ise büyük beğeni kazandı.


Berat gecesini Mekke’de geçiren Makel misafirleri birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği organizasyondan memnuniyet ve huzur içinde ayrıldılar. 


Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ