KAZIM KOYUNCU'NUN ARDINDAN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAZIM KOYUNCU'NUN ARDINDAN
BIRAKTI GİTTİ, KARADENİZİ.
BIRAKTI GİTTİ, KARADENİZİ...

Ses sanatcısı Kazım Koyuncu, yakalandığı kanser hastalığı sonucu İstanbul'da vefat etti.

Karadenizli genç şarkıcı Kazım Koyuncu, Türkiye'nin ilk laz-rock grubunu kurmuştu.

Hopa'da 1972 yılında doğan Koyuncu, müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başladı. İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşan Koyuncu, 1992'de profesyonel müzik yaşamına geçti.

Türkiye'nin ilk laz-rock grubu olan 'Zuğaşi Berepe'yi kuran Koyuncu, bu grupla 1995'te 'Va Mişkunan' (Bilmiyoruz), 1998'de de 'İgsaz' (Gidiyor) isimli albümleri yaptı.

Koyuncu, 1998'in sonunda 'Zuğaşi Berepe'nin dağılmasının ardından tek başına müziğe devam etti ve 'salkım söğüt' isimli projelerin ikincisinde üç şarkıyla yer aldı.

Kazım Koyuncu, 2001 yılında ilk solo albümü 'Viya'yı çıkardı. Daha sonra bir TV kanalında yayınlanan ve çok sevilen 'Gülbeyaz' adlı dizinin hem müziklerini yapan, hem de dizinin bazı bölümlerinde oyuncu olarak görev alan Koyuncu, 'Sultan Makamı' dizisinin de müziklerini hazırladı.

İkinci solo albümü 'hayde'yi nisan 2004'te çıkaran Koyuncu, yaklaşık altı aydır kanser hastalığıyla mücadele ediyordu.

"Kanser özgürlüğümü kısıtlıyor"

Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu, vefatından önce tedavi gördüğü VKV Amerikan Hastanesi'nde geçtiğimiz nisan ayında düzenlenen 'Çernobil'in Etkileri ve Hasta Hakları' konulu panelde kanserle mücadelesini anlatmıştı.

Koyuncu, o dönem dört aydır kanserle mücadele ettiğini ve kanserin özgürlüğünü kısıtladığını ifade ederek, ''kanseri kanser olmayanların anlamayacağını söylemişti.

Genç şarkıcı Koyuncu, konuşmasında ''duyarlı bir sanatçı olarak dertleri hissediyordum. Kanser de oldum artık. Ben kanserden çok korkan bir insandım. Kanserim ve korkmuyorum. Sadece beni sevenleri ve özgürlüğümü düşünüyorum. Ölüm küçük bir şey, ama hastalık sizin özgürlüğünüzü sınırlıyor'' demişti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ROCK MÜZİĞİN BABASIÖnceki Haber

ROCK MÜZİĞİN BABASI

YORGUN DEMOKRAT : AHMET KAYASonraki Haber

YORGUN DEMOKRAT : AHMET KAYA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar