Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Sayın Ekmeledin İhsanoğlu Nelerin Farkında veya Değil?


Temmuz 2014 - 164. Sayı
Bu makale 2014-08-19 12:32:33 eklenmiş ve 775 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

 

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun•2 Temmuz da Sivas Madımak da katliam anılırken ve kınanırken•(gayet olumlu bir davranıştır bu kınama) katillerin yakalanmadığını ve serbest gezdiğini söyleyince ben bir tuhaf oldum. Çünkü hepimiz biliyoruz ki 21 yıldır en az 33 kişi içerde müebbedden bir o kadar da farklı cezalardan hapis yattılar ve yatıyorlar halen.

Özellikle 33 mahkum önce idama çarptırıldılar sonra idam kalkınca müebbede çevrildi. Onlar halen hapis. Bana tuhaf gelen şu oldu Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun açıklamasında; Şayet bu kişiler gerçekten bu katliam da suçlu ise neden Ekmeleddin Bey katiller yakalanmadı dedi.

Yok eğer bu kişiler suçsuz ise ve gerçek suçlular başka kişi ise neden hala içerdeler 21 yıldır? Yani hem insanları haksız yere içerde tutup hem de dışarda katil mi arıyor birileri? Yoksa bu 33 kişi yatsın ama birileri yine de mağdur edebiyatı yapmaya devam etsin öyle mi? Ya kardeşim şu sorunun cevabı bu kadar zor mu? Bu içerdekiler katil mi değil mi? Katilse neden yakalanmadı Sivas katilleri deniliyor katil değilse neden 21 yıldır içerde tutuluyor. Yazık günah değil mi? Yani bir tek Balyoz’dan ve Ergenekon’dan suçsuz yere yatılınca mı feveran edeceğiz? Bu insanlar 21 yıldır boş yere yatıyorlarsa bunun vebalini günahını kim ödeyecek?

17 yıldır boşa yatan Salih Mirzabeyoğlu’ nun vebalini kim ödeyecekse o değil mi? Peki aynı Ekmeleddin İhsanoğlu bugün de Başbağlar da katledilen vatandaşlarımız için de taziye de bulunacak mı? Onun katilleri hiç yok.

Zaten suçsuz yere başka insanların yatmasına da gönlümüz razı değil ama 33 Başbağlarlı köylümüzü vatandaşımızı kim öldürdü? Onlar insan değil mi Sayın İhsanoğlu? Yoksa Ekmeleddin İhsanoğlu bey bir yerlere göz mü kırpıyor aklı sıra. Ben şunu rahat söyleyebilirim ki o göz kırptıkları yerden zırnık oy alamaz! Sadece Badem bıyıklı olması dahi buna engel olur...!!!Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ