Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)’ya Atılmış Bir E-mail


Haziran 2014 - 163. Sayı
Bu makale 2014-06-27 03:59:05 eklenmiş ve 1113 kez görüntülenmiştir.
Necmi HİLALOĞLU

(Bu elektronik posta Berlin’de yaşayan Elektrik Yüksek  Mühendisi Sayın Sedat Yıldız tarafından İstanbul’a yerleşip EMO’ya üye olduktan sonra başına gelenlerin akabinde atılmıştır)

Sayın Oda Yetkilileri,
 
Uzun süre Almanya’da  kaldıktan sonra yeniden İstanbul’a dönüp, mesleğimi icra etmeye başladım. Bu sebepten EMO’ya kaydımı yeniledim. Bu vesile ile bültenleriniz bana ulaşmaya başladı. Belki de Almanya’daki mesleki davranışa alışkın olduğum için sizin bültenleriniz bana çok garip geldi. Bunu bilmenizi istedim. EMO, Elektrik Mühendislerinin sektörel sorunlarının çözümüne ve bürokrasi ile ilişkilerini düzenlemeye yönelik çabaları asıl faaliyet olarak yürütmelidir diye düşünüyorum. Oysa sizin faaliyet olarak ilan ettiğiniz protesto ve konferans konuları çok enteresan!

HES yapımına ve nükleer enerji santrali kurulmasına karşı çıkan, hatta bunu protesto etmek için üyeleri desteğe çağıran kurumun yöneticilerinin elektrik mühendisi olabileceğini sanmıyorum. Bu çok garip bir tezat.

Elektrik mühendislerini temsil eden kurum, elektrik üretimine ve dolaylı olarak üyelerinin iş imkanına karşı kampanya yürütüyor! Çünkü bu santralların yerini ya da güvenliğini tartışmıyorsunuz, santral yapılmasına karşı çıkıyorsunuz. Siyasi görüşünüzü öne çıkarırken, üyelerinize zarar veren faaliyet içindesiniz. Ya bizi, meslek odamız olarak düzgün temsil edin,ya da gidin siyasi partide, siyasi muhalefetinizi yapın.

 
Selam ve Saygılarımla
Elektrik Yüksek Mühendisi
Sedat Yıldız


NecmiHilaloğlu’nun Notu...

Evet işte benim yıllardır söylemek istediğim bu! Başta Elektrik Mühendisleri Odası olmak üzere ülkemizde ki tüm odalar (ki bunlar sözde yarı resmi organlardır) bilim ve mesleki hizmet üretmek yerine isyan, kargaşa ve kaos üretmeye çalışıyorlar sanki? Bu nasıl bir bilim - meslek ve mühendislik anlayışıdır ben yıllardır anlamıyorum? Elektrik Mühendisleri Odası kime hizmet ediyor bilemiyorum?

Almanya’da bulunan ve aslen Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) mezunu olan yüksek lisans eğitimininde Berlin Teknik Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği yapan Elektrik Yüksek Mühendisi Sayın Sedat Yıldız bizlere bu e-maili atınca bizde siz okurlarımızla paylaşmak istedik.

Şayet Elektrik Mühendisleri Odası’nın sayın yöneticileri gezi parkında, Kızılay’da kaos peşine koşmaktan vakit bulabilirlerse bu e-maile cevap verebilirler diye düşünüyorum.

Herhalde dünyanın hiç bir yerinde bizdeki gibi kaos peşinde koşan ve ülkesinin elektrik üretiminin aşağılarda kalmasını isteyen bir Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) yoktur zannediyorum.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ