Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

SOMA’ya Müstehak Diyen Mahluk


Haziran 2014 - 163. Sayı
Bu makale 2014-06-27 03:59:04 eklenmiş ve 819 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

Evet mahluk! Sana mahluk demekten başka bir kelime bulamıyorum. Ne insan diyebiliyorum ne de hayvan. Zira sana hayvan diyebilmek bile benim için bir risk taşıyor. Bir vebali var. Zira ben hayvanları o kadar çok seviyorum ki, onların o kadar masum yanlarına şahit oldum ki hayvanlara hakaret olur sana hayvan demek!!!

Evet siz kimden bahsettiğimi anladınız. Hani ülkemizdeki “Beyaz Tosuncukların” akıl hocası gazetenin Baş Beyaz Tosuncuğu! Aslen başka yerli olduğu halde kendisini İzmirliyim diye tanıtıp başkalarını kandırmaya çalışan Baş Beyaz Tosuncuk! Ya sen nasıl bir yaratıksın arkadaş? Bir insan karşısındaki siyasi partiyi sevmeyebilir, oy vermeyebilir hatta nefret edebilir ama hiçbir masumun kanı ve canı üzerinden OHH! İyi oldu öldüler onlara müstehak denilmez. Bunu içinden şeytani düşünceleri geçirsen de dışa vuramazsın. Utanman yok, arlanman yok, hayan, vicdanın yok demek ki senin.

Soma’da vefat eden 301 işçi, emekçi kardeşim için onlar AK Parti mitinglerine gidiyorlardı! OH oldu müstehaktırlar demek bir insanın değil hayvanın dahi alçalamadığı, çukurlaşamadığı bir haysiyetsizliktir. Kur’an-ı Kerim’in tabiri ile esfeli safilin yani aşağıların aşağısı olabilir ancak.

O 301 madenci şehidimiz (inşallah şehit olarak kabul edilmesini Cenab-ı Allah’dan niyaz ediyoruz) değil ama velev ki AK Partili olsun. Ölmüşler ölmüş… Artık bu dünya da yoklar! Ölüden şeytan bile elini eteğini çekermiş. Sen şeytandan dahi aşağısın be Beyaz Sığır! Kaldı ki Soma’nın zaten yarısı diğer partilerden müteşekkil. O 301 şehit madencimiz arasında CHP’li, MHP’li, BDP’li, Alevi – Sunni, Türk – Kürt, Laz- Çerkez her kesimden insan vardı.

Sen nasıl bir akla sahipsin veya şöyle sorayım akılsızlığa sahipsin ki bu ifadeyi kullanabildin. Ben bununla alakalı biraz da Beyaz Sığır’ın sözlerini ciddiye alan arkadaşlarıma birkaç söz etmek istiyorum.

Sevgili arkadaşlarım !Bazılarımız bugüne kadar siyasi fikirlerimizden dolayı Y.Ö.’ye sempati ile bakmış hatta hayranı olmuş dahi olabilirsiniz. Gerçekten samimi Atatürkçü arkadaşlarımın onu sevmesi kadar doğal bir şey yoktur.Ben farklı fikirde de olsam bir çok Atatürkçü arkadaşım vardır ve hepsi ile samimi dostluk ve arkadaşlıklarım devam etmektedir. Bir çoğu ile beraber çok hatıralarımız da vardır. Ancak Y.Ö.’in bugüne kadar yaptıkları bir yana bu son açıklaması bir yüzkarasıdır ve utanç vericidir. Ben bu samimi arkadaşlarımın artık bu alçak ve insanlığın yüzkarası adam ile aralarına mesafe koymaları gerektiğine inanıyorum. AK Parti’yi ve Sayın Başbakanımızı sevmeyebilirsiniz .Hatta nefret de edebilirsiniz. Saygı duyarı .ama SOMA’da 1300 tl maaş ile yerin 2 km altında adeta dünya cehenneminde boğaz tokluğuna çalışan emekçi  sadece AK Parti’ye oy ve destek verdikleri için OH ! iyi oldu öldüler, müstehaktırlar denmesini ben affetmemeniz gerektiğine inanıyorum. Bu İnsanlık olamaz. Bu söz hiç kimseye söylenemez. Siyasi görüşü, ırkı, mezhebi, dini, dili, rengi ne olursa olsun hiç bir kimseye iyi ki öldü denemez. Bu savaş da bile denmez. Zira bu insanlar sivildir. Kaldı ki AK Parti ile Y.Ö. savaş da da değillerdir .Velev ki savaş da bile olsalar! Bu insanlar sivil ve emekçi kardeşlerimizdir. Bunlar ölümü hak etti demek için normal bir insan olmamanız gerekir .Hitler Subayı bile olsa bu sözü alenen diyemez.Yazıklar olsun...Dürüst CHPlilerden, insan arkadaşlarımdan bir tepki beklemek de benim hakkım olsa gerek bu alçak çukur haysiyetsize...

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ