Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Buna Amorti Derler


Bu makale 2014-06-27 03:59:02 eklenmiş ve 606 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Evet! Trabzonsporumuz Avrupa’da. Ligi dördüncü bitirdik. Normal bir Anadolu takımının her sene Avrupa’ya gidiyor olabilmesi bir açıdan takdir edilebilir. Bunu başarı olarak görebiliriz. Bununla beraber şu soruyu sormadan da edemeyeceğim haklı olarak! “Trabzon şehrimiz ve Trabzonsporumuz” normal bir Anadolu şehri olarak düşünebilir miyiz? Bence bu soruya verilecek cevap HAYIR’dır. Her vilayetimizin nasıl ki sembol bir ürünü, yiyeceği, hizmeti vardır. Bursa’nın şeftalisi, Amasya’nın elması, Çorum’un leblebisi, Elazığ’ın cevizi, Zonguldak’ın kömürü gibi…

İşte Trabzon’un da sembolü Trabzonspor ve futboldur. Trabzon’da futbol ve futbolcu sembol olmuştur. Hiçbir şehrimiz buna İstanbul’u da dahil ediyorum; Trabzon kadar konsantre bir futbol şehri değildir. Trabzon demek futbol demektir. Kıyaslayın nüfusu ile futbola olan ilgisini Trabzon’un neden bir futbol şehri olduğuna bu konuda İstanbul’unda önünde neden olduğunu anlarsınız.

O zaman dördüncülük bizi kesmez. Her sene Avrupa olmalıdır ama bu Avrupa sadece UEFA olarak gitmemiz yeterli değildir. Arada bir şampiyonlar ligi hiç olmazsa beş yılda bir, üç yılda bir istemek Trabzon ve Trabzonsporluların en doğal hakkıdır.

Bu arada gasbedilen hakkımız olan 2010 – 2011 şampiyonluk kupası için bize destek veren bu konuda pankart açan Galatasaraylılara da teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ