Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Siyaset ile Ne Kadar İlgilenmeliyiz?


Bu makale 2014-06-27 03:58:54 eklenmiş ve 609 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Madem ki Siyaset bir yönetim tarzıdır o halde mutlaka bizi yönetenlere ve sisteme müdahil olmamız gerekmektedir. Yoksa tanzimattan beri yani 1839’dan beri olduğu gibi hep başkaları yönetir bizi.

Kırım Savaşı’nı kaybettiğimiz 1853’den beri bize para satıp, içimizden vurdular. İçimizden satın aldılar hep nabzımızı tuttular. Dediklerini yapmayan idarecilerimizi mesela Abdulaziz’in bileklerini kestiler...

Abdulhamit’i Selanik’den getirdikleri çapulculara devirttirdiler. Sırtını millete dayayıp İngilizler’e ve Amerikalılara arkasını dönen Başbakanlarımızı astılar Cumhurbaşkanlarımızı zehirlediler.

Biz ise millet olarak hep seyrettik. Artık seyretmiyoruz ve o yüzden on yıllardır ilk defa kendi kendimizi son zamanlarda idare edebilir olduk.

Bizi hep içimizdeki beyinsizlerle vurmaya kalktılar. 31 Mart 1908’de Selanik’den gelen Mahmut Şevket Paşa komutasında ki çapulcu hareketi ordusu ne ise Mayıs 2013’ deki gezi vandalları da o idi. Hepsi meşru idareye karşı ayaklandılar. Hepsi gayri meşru hareket ve mensupları idiler. Genelde de özgürlük istiyoruz ve diktatöre hayır diye ayaklandı bu zavallılar. Şimdiye kadar hep efendilerine hizmet etmişlerdi ama artk millet olaya el koydu. Siyasetin İngilizler’e ve onların yerli işbirlikçileri, bağımsızlıktan yana görünümlü aslında köle çapulcu vandallara bırakılmaması gerektiğini anladı milletimiz...İyi de yapıyor Milletimiz...
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ