Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Halk İradesinini Beyanı


Bu makale 2014-06-27 03:58:46 eklenmiş ve 572 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Yapılan yerel seçimler öncesi bence karalama, provokasyon’a rağmen alınan seçim sonuçlarına baktığımızda aslında halkımızın ne kadar bilinçli ve irfan sahibi olduğunu gösteriyor.

Yine bu seçim sonuçları  Recep Tayip Erdoğan’ın bir lider olarak oluşturduğu sinerjiyi de ortaya koymuştur.

Birilerinin(muhalefetin) durup düşünmesi lazım, biz bu kadar uç noktada olan düşünce olarak AK Parti’yi yenebilme, alt edebilme adına farklı bölgelerde farklı güçler olarak Recep tayip Erdoğan’a karşı birleşmemize rağmen neden tekrardan halk tokadını yedik diye bir değerlendirme yapıp kendilerine çeki düzen vermeleri lazım.

Ben onlara bazı tüyolar veriyim ki bundan böyle politikalarını geliştirirken bir muhalefete yakışır politika geliştirsinler;

1-Ekonomik Faktörler;
AK Parti hükümetteyken dünyanın birçok süper güçleri ekonomik kriz yaşarken Türkiye’de özellikle ekonomik krizden çok çekmiş orta sınıf bakımından değerlendirdiğimizde Türkiye bütün dış borçlarını ödemiş ve hatta borç vermeye başlamıştır. Şimdi bu orta sınıf Recep tayip Erdoğan ve AK Parti’ye sıkı sıkıya bağlanır ve güçlendirir.

2) Sosyolojik Faktörler;
Bu ülkede insanlar üzerlerindeki baskıyı, sadece belirli bir zümrenin menfaatlerine göre yönetilen bir ülke anlayışıyla Recep Tayip Erdoğan bu ülkede bir mücadele başlatmış ve bu ülkenin öz kaynaklarını bu ülkenin öz evlatlarının kullanımına vermiş ve bu ülkenin aile değerlerine önem verip halkımızın yaşam tarzına müdahaleyi önlemiş yine en önemlisi bu ülkede doğrularını söyleyerek kardeşliği pekiştirmiştir.

Aslında muhalefet sadece bu konulara bakıp artık kendilerine biraz çekidüzen verirlerse bu ülkeye büyük hizmet etmiş olurlar.

Ben birazdan bu seçimlerin Türkiye tarihi açısından önemine değinmek istiyorum;

Bu seçimler yeni bir rekora şahitlik ettiği gibi iç ve dış birçok unsurun herkesin gözü önünde tüm iftira kampanyalarına, ülkemizin seçilmiş Başbakan’ına karşı yıpratma ve kumpaslara rağmen irfan sahibi milletimizin gerçeğin ve doğrunun yanında duruş ve bunların milletimizin aklıyla alay etmesine müsaade etmemiş ve sandıkta büyük bir tokat atmıştır.
    
Aslında bu seçim sonuçları sadece Türkiye’yi ilgilendirmemiş Suriye’nin mazlum çocuklarını, Gazze’yi, Somali’nin aç çocuklarını, Bosna, Çeçenistan, Myanmar da, Mısır da zulme uğrayan kardeşlerimizin ve  dünya mazlumlarının da takip ettiği ve sonuçlarını merak ettiği bir seçim olup sonuçlarına en az bizim kadar sevinmişlerdir.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ