Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Teknik Direktör Değişi mi Çözüm mü?


Bu makale 2014-06-27 03:58:30 eklenmiş ve 691 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Evet sevgili Trabzonlular; Bir yıl dolmadan üçüncü Teknik Direktörümüzü de kovduk! Bu başarı bize yeter! Geçen sene ki feryadımı hatırladınız mı? Şenol Güneş’i yollamak çözüm değildir dediği mi? Bu satırların dikkatli okurları Trabzonspor’un ilacının yine Trabzon’un içinden çıkmış evlatlarıdır diye göğe yükselen feryatlarımı hatırlarlar!

Şenol Güneş’in gönderilmesi çözüm değildir. Hiçbir dışarıdan gelecek teknik direktörün Trabzon’da Şenol Güneş’den daha fazla başarı şansı yoktur. Tolunay Kafkas sezon sonunu zor gördü. Yani yarım sezon. Üstüne bir daha Mustafa  Reşit Akçay. Evet o da Trabzon’un evladı ama Trabzon’daki yerel basın ve ulusal basının baskısına ne kadar direnebilirdi ki! Şenol Güneş’in dayanamadığı ağustos güneşinin Mustafa Reşit Akçay hiç dayanamadı. Ya bir defa şu adamı dört yıl üst üste çalıştırın. Zaten kovduktan bir veya iki sene sonra yalvar yakar çağırıyorsunuz! Kaldı ki Mustafa Reşit Akçay dahi diğer yıllara göre kıyas yapamam yine de çok başarısız değildi. Adam Avrupa ligine gruptan lider olarak çıktı ve Juventus’a rakip oldu. Bırakın da Juventus maçlarını oynasa idi.

Yani sevgili Trabzonlular biz bu vefasızlıkla bir yere yükselemeyiz, maalesef başarıyı da yakalayamayız.

Şimdi Şenol Güneş gelirse herkesten basın önünde bilhassa Trabzon basınından, Trabzon muhalefetinden, Trabzon’un eski yeni tüm futbol camiasından yeminli hatta Kur’an-a el basılarak söz alınmalı. “Biz tıpkı Sir Alex Fergunson’un Manchester United’da olduğu gibi velev ki küme düşürse dahi en az dört yıl Şenol Güneş’e bıraksın demeyeceğiz! Sadece eleştireceğiz ama istifa istemeyeceğiz şeklinde kontrat yapılsın!” Yoksa Şenol Güneş gelmesin çünkü altı aya kalmaz yine çatlak sesler istifa diyecek.  Moral bozacak.

Selam ve sevgilerimle
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ