Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mesele İki Tape Değil Mevzu Derin


Bu makale 2014-06-27 03:58:18 eklenmiş ve 634 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Sanırım dergimiz baskıdan çıktığında şubat ayı Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın Yargıtayda onaylanan davasının yankılarıyla sürüp gidecek. Tabi şike süreci, tapeler ve yargılama sürecine bakışımız 17 Aralık sürecinden sonra değişdi. Her ne kadar bizim dergimiz yazarı Azize Gülizar da dahil olmak Trabzonsporluların kupamızı verin seranatlarını duyar gibiyim..Hani geziye mal olmuş bir cümle vardı ben Azize’ye ve diğerlerine bu cümle üzerinden seslenmek istiyorum mesele iki ağaç değil..

İnce hesap yapıcıların aylardır tape diye öne sürdükleri delil olarak gösterilen belgelerin gerçekliği ve Trabzonspor’un bahse konu tapelerinin mahkemeye sunulmaması işi daha da çetrefilleştirecek.Tabi Yargıtay süreci ile beraber taraftarı sokağa dökme çabalarıda cabası. İstihbarat örgütlerinin spor kulüpleri üzerinde nasıl dizayn operasyonu yaptığı apaçık ortada..

Geçenlerde vefat eden araştırmacı yazar Aytunç Altındal’dan dinlemiştim ‘’Türkiye 2. Dünya Savaşı’na girmekte kararsızdı. Ortalık ajan kaynıyordu. Bir de spor kulübü kisvesiyle Yahudiler’i Filistin’e taşıyan gizli teşkilat vardı. Bugünkü Hapoel Haifa, o gün Hapoel İstanbul’du.

Hollanda’nın ünlü Ajax kulübü de bu amaçla İstanbul’da kuruldu. Beşiktaş, Anadolu’ya silah kaçırıyordu. Babam da, bu teşkilatın içindeydi. Siyah-beyazlılar, bu nedenle Kuvay-ı Milliye’nin takımıdır. Galatasaray'ı Masonlar, Fenerbahçe’yi ise Rum kopiller kurdu. ABD’li ünlü casus Allen Dulles, İstanbul’a gelerek istihbarat ağı oluşturdu. Türkiye’ye ‘Yellow’ yani ‘Sarı’ kod ismini verdi. Yazışmalarda “Harem’den alınan bilgiye göre” ibaresi vardı. Bütün belge ve bilgiler, sadece onun üzerinden Amerika’ya gidiyordu... Harem kod adlı ünlü Türk yönetici, Başbakan Şükrü Saracoğlu’ydu...’’ Evet bugün milyonlarca taraftar kitlesi olan futbol kulüplerini yönetmek ekonomik ve siyasi güç olarak ağırlığı tartışılmaz. İşte Yargıtayın onadığı dava şike davası değil bu güce kimin sahip olacağının savaşı.

Malumunuz Fenerbahçemiz de Türkiye’nin en büyük kulübü olunca işler karışıyor. Biz futbolsever olarak tek derdimiz bunlardan futbolun kurtulması sadece futbol seyredeceğimiz günleri dört gözle bekliyoruz.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ