Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Futbol Komedya ...


Bu makale 2014-06-27 03:58:17 eklenmiş ve 643 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Herkese hayırlı geçecek bir yıl diliyorum. Geçen ay futbol kirliliği tavan yaptığından bu ay biraz da gülelim istedim. Komik diyaloglar ve gülmekten duramayacağımız dizeler sizinle ...
 
Bir maç anlatımı sırasında,
* Erdoğan Arıkan: Di Maria sağda, Maxi Rodrigez solda oynamaya başladı ikinci yarının başından beri… ne düşünüyorsunuz?
Ömer Üründül : Yer değiştirdiler ... :)))
 
* Ömer Üründül : Messi attığı 4 gol dışında neredeyse sahada hiç yoktu. :))
 
* Erdal Keser'in hoş bir anısı:  
Kocaelispor'la Ali Sami Yen'de oynuyoruz, deli gibi sis var. Maç başladı ama göz gözü görmüyor.  Maç 5-10 dakika oynanabildi sonra hakem maçı tatil etti, soyunma odasına gittik, üstümüzü değiştirdik. Stattan çıkacağız ama bizim Hayrettin ortalarda yok. Ben de sahaya geri döndüm ki ne göreyim, Hayrettin direkler arasında volta atarak kendi kendine söyleniyor:
 
"Yav bizimkiler ne bastırdı haaa yarım saattir top gelmiyor bizim kaleye..."  :))
 
* "Bir İngiltere atağını daha gol yiyerek savuşturduk"
8-0 yenildiğimiz İngiltere maçının spikeri. Yine aynı maçtan;
" Maç bitti hala gol yiyoruz ! ''
 
* Henüz 20.saniyede Hayrettin’in hatasıyla gol yeriz (milli takım) ve yanlış hatırlamıyorsam İlker Yasin şöyle der :Yapma Hayrettin, daha kadroları saymadım ! :))
 
* Bir zamanlar ünlü libero Karagümrüklü Abdülkerim'in çok hoş bir anısı ile devam ediyorum :
Savunmada Raşit Çetiner'le birlikte çift stoper oynuyorduk. Coşkun ağabey maçtan bir gün önce bizi çağırdı. İngiltere'nin iki forvet oyuncusunu tutmamızı söyledi. Biri Hateley ki, o zaman çok ünlüydü. Raşit ağabey zaten stoper oynayan bir futbolcu, ben stoper değilim ama. Takımımda libero oynayan bir futbolcuydum. Adam markajı falan pek yapmadım, yapamazdım da zaten. Bursalı Sedat da, o zaman Milli Takım kaptanıydı, libero oynayacaktı. 'Lineker denen genç bir çocuk var, onu hiç bilmiyoruz, yarın da zaten ilk defa oynayacak, onu sana vereyim, sen onunla baş edersin' dedi Coşkun ağabey. Meğerse adam sonradan dünyanın en büyük golcüsü olacakmış, ne bileyim. Çıktık, 5-0 kaybettik, gollerin üçünü o attı. Ben de iyi tutmuşum demek ki! Ondan sonra adam dünyanın en büyük golcüsü oldu.
 
Maç içerisinde dağılmıştık, baskı altındaydık. Ha bire gol yiyoruz, bir de benim tuttuğum adam atıyor. Onu tutmak için mücadele veriyorum, o ara yoruldum herhalde. Kornerde adam paylaşıyoruz, ben artık kimseye bakmıyorum, takılmışım Lineker'ın peşine. Zaten adam adama oynadığım için beni başka hiçbir şey ilgilendirmiyor. Kornerde ceza sahası içerisinde karambol oluştu. Ben bunu o ara kaybettim. Daha doğrusu markajımdan kurtuldu. Orada Raşit ağabeyle karşılaşmışız, ona sormuşum. Bana bunu maç sonrası anlatıyorlar. Raşit ağabeye sormuşum 'Ya, Lineker'ı gördünüz mü, nerede bu herif?' diye, o da 'Arkalara gitti' demiş.Sonra baktım top içerde Lineker atmış yine :))
 
* "Inter'de en iyi arkadaşım Nagatomo. Çünkü birbirimizi anlamıyoruz. Anlatıyor, ben gülüyorum. Ben anlatınca da o gülmeye başlıyor." Cassano.
 
* "Tugay vurursa gol olur Tugay vurdu aut...":)) Bülend Karpat ...
 
* Ali Tandoğan'ın Mehmet Aurelio'nun milli takımda oynaması ile ilgili yorumu: "Ben Brezilya Milli takımı'nda oynuyor muyum?"   :))
 
* Sunucu: "Sergen, 18 yaşından küçüklerin de iddaa oynadığı görülüyor, onlara ne söylemek istersin?" Sergen Yalçın: "Almanya Ligi'nden uzak dursunlar çok sürpriz oluyor."

Son olarak Türk futbolunun kaosa giden yıllarını gören Lucescu'dan, haksızlıklar sonrası Türk futbolunu yönetenler için söylediği sözle veda ediyorum.

Baki Hüdaya emanet olun...
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ