Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Suriye’de Donan Çocuklar


Bu makale 2014-06-27 03:58:03 eklenmiş ve 647 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Hiç aklınıza geliyor mu? Bizlere 900 km. sınırı olan Suriye diye bir ülke var. O ülke de bir iç savaş var. Yaklaşık 33 ayda 130.000 kişiden fazla insanın öldüğü bir savaş. Tabii ki savaş dediğimizde iki tarafı olan bir mücadele. Biz hadi bu yazımızda bu savaşta kim haklı kim haksız boyutuna girmeyelim.

Bir kişinin saltanatı, zalim – müstebid bir diktatörlüğün kanlı cinayetlerini de yazmayacağım. Bu zalim diktatörle gidip hatıra fotoğrafı çektirenlere de eleştiri getirmeyeceğim. Bunları zaten defalarca yazdık, eleştirdik. Dinlemeyen insana zaten davul zurna az.

Ben burada biraz zülfiyare dokunmak istiyorum… Hani sosyal platformlarda bilhassa facebook ve twitter da paylaşımlar görüyoruz. Yaz gelince farklıdır bunlar, kış gelince daha farklıdır. Mesela yaz geldiğinde hayvansever arkadaşlarımız evlerin, işyerlerinin önüne su dolu kapları koymamızı ve susayan hayvanların susuzluktan ölmemelerini duyururlar. Kışın ise kedi – köpek resimleri koyarlar kardan buzdan donmuş veya üşümüş hayvan resimleri. Tabii ki insan olarak vicdan sahibi olarak bu resimler hepimizi etkiler. Ama size bir tüyo vereyim. Bu yayınları yapan arkadaşları iyi izleyin. Profillerini, sayfalarını kontrol edin. Eğer bu hayvanların resimlerini yayınlayarak onlara yardım etmenizi isteyen bu arkadaşlarımız bugünlerde günde ortalama on çocuğun en az donarak öldüğü Suriye’den bir paylaşım, duyuru yapmıyorlarsa onlar samimiyetsiz ve ikiyüzlüdürler. Bu bizim için bir kriter olmalıdır. Bir kediye, köpeğe acıdıkları kadar bir bebeğe, çocuğa acımayan insandan ne dost olur ne arkadaş. Onlar bu işin istismarını yapan gaddar insanlardır.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ