Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bahar Gelmiş Dağlarıma


Bu makale 2014-06-27 03:57:49 eklenmiş ve 641 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Geçtiğimiz yıl zannederim 14 Aralık – 15 Aralık tarihleri arasında başyazarımız Mustafa Albayrak’ın başkanı olduğu MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu’nun  Türkiye istişaresi (şimdi sektörel zirve adını vermişler) toplantıları için Mardin’e gitmiştik. Orada Mardin MÜSİAD Başkanı Sayın Mehmet Ali Dündar (daha çözüm süreci başlamadan bir ay kadar önce idi)  Dağlarımıza Bahar Gelsin artık. Silahlar değil dağlarımıda güneş panelleri açsın artık demişti.

Ben bu toplantıya davetli olarak gitmiştim. Hatta Diyarbakır’dan da mühendis arkadaşlar gelmişlerdi. Dönüşü de hatta Mardin’den değil Diyarbakır’dan dönmüştük.

Aklımda kalan bu söz hala kulaklarımda çınlıyor. “Dağlarımızda silah değil çiçek açsın sözleri…” hatta 2013 başlarında çözüm süreci başladığında ise ben başyazarımız Mustafa Albayrak’a “Başkan siz MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu olarak çözüm sürecini devletten evvel başlatmış oldunuz” dedim.

Yine iyi hatırlıyorum. Bu Mardin gezisinden o kadar çok memnun kalınmıştı ki başyazarımız Mustafa Albayrak çıkardığı Elektrik Sektörüne yazdığı Başyazılar isimli kitabının arka kapağına Mardin’de çektirdiği bir resmi koymuştu. Bende burada onu yayınlayacağım size.

Sayın Başbakan’ın Diyarbakır’da Türklerin ve Kürtlerin en büyük lideri olarak yaptığı barış ve kardeşlik manifestosu hepimizin millet olarak gözlerini yaşarttı. Vicdanlara seslenen bu Diyarbakır çıkarmasından etkilenmeyecek vicdan sahibi yoktur. Vicdansızlar zaten benim gündemimde değil.

Benim gündemim hep aynı “Bahar Gelmiş Dağlarıma” “Analarım Ağlamasın”…
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ