Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bir Şeyler İçimi Kemiriyor...


Bu makale 2014-06-27 03:57:47 eklenmiş ve 686 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Geçtiğimiz ay Beşiktaş'ın engellenemeyen çıkışı durduruldu. Başrolde her kritik derbide görev verilen Fırat Aydınus vardı. Aslında Aydınus burada başrolde mi yoksa figuran mı bilemiyorum?Sanki düğmeye basılmış ligde dengeler değişecekti. Beşiktaş maçı hak etmedi ama adaletsiz bir yönetim de cezayı kesemezdi. Sahada oynanırdı eskiden futbol. Şimdi ise yönetimlerin savaşı sanki...

Bence futbol sahalarında olmaması gereken ne varsa yapan Melo'nun kasıtlı tekmelerine göz yummak, Veli'nin sarı gerektirmeyen ilk faulüne kart çıkarmak ve böylece savaşan oyuncuyu oyundan düşürmek, Caner'in rakibine üç kere adeta gözü dönmüşcesine tekme atmasını es geçmek, çifte standartın en basit örnekleri son zamanlarda. Bursa maçında Batalla'nın rakibi yerdeyken topu alıp gol yapmasına da fair play verilir artık!

Fikret Orman çok dürüst ve Süleyman Seba gibi düzgün bir adam. Maalesef bunlar Türkiye'de spor alanında en önemsiz unsurlar. Başkan dediğin iş bitirici olacak, masaya yumruğu koyacak. Herkesi susturacak, hakemleri etkileyecek, federasyona hakim olacak, cek...cak...Temiz futbol istiyorsanız başınızdaki, yöneticiler ve seyirciler temiz olacak. Bence sanayi de, ekonomide yarın dünyanın bir numarası olursak şaşırmam sahalarda temizlik bence hayalin ötesinde. Galatasaray hatta Fenerbahçe seyircisi, herkes 'Yeter' diyor...Her stadyumda 'Yeter Yıldırım Demirören...' Ne hikmetse Demirören geldiğinden beri biri iki senedir şampiyon, diğeri iki senedir kırk yıldır alamadığı Türkiye Kupası sahibi !
Bu ülkede Beşiktaş'ı devre dışı bırakıp Fenerbahçe ve Galatasaray ı öne çıkarmak istiyorlar diyen biriydi Demirören! Tabiii Federasyon Başkanı olmadan önce:) Sadece ülke milli takımı futbol ve basketbolda nerede? Dev adamlar, milyonlarca eurolar alan futbolculardan kurulu futbol takımı gruplardan çıkıp şampiyonalara katılamıyor. Futbolda geri giden Romanya ise bizim önümüzde! Savaştan çıkan bir avuç toprağa sahip Bosna Hersek grup lideri!

Spordan sorumlu Sayın Bakan, söylemlerle, icraatlar örtüşmüyor. Burada bir yanlışlık var kağıt üzerinde ortada. Neden müdahale edilmiyor? Demirören ülke futbolunu kaosa götürdü, neden kimsenin kılı kımıldamıyor? Rahmetli Hasan Doğan ölümünün incelenmesi gerekir. Bence ülkemizin gelmiş geçmiş en temiz Futbol Federasyon Başkanı bu kirli ortamı medyaya yansıtırken  birden öldü. Komplo teorisi deyin ne derseniz deyin. Demirören baştayken, bunları düşünmeden edemiyorum. Hep bir hafta sonra neler yapacaklar diye sorular soruyorum. Galatasaray maçına Aydınus'un, bu hafta Rize maçına Y.Yıldırım'ın verileceğini çok önceden arkadaşlara demiştim. Son söz de sayın MHK Başkanı eski! Beşiktaşlı yönetici Zekeriya Alp'e: “Huzurlu musunuz Sayın Alp? Çifte standartı sorguluyor musunuz? Bilic neden ceza aldığını bilmiyormuş, siz söyleyin de öğrensin adamcağız. Yoksa Fırat Aydınus'u Beşiktaş Fenerbahçe derbisine mi hazırlıyorsunuz?”
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ