Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yine mi Hicran?


Bu makale 2014-06-27 03:57:46 eklenmiş ve 697 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bu hata kaçıncı kez yapılıyor. Bu futbol cinayeti daha kaç kez işlenecek? Nedir bu Fatih Terim kompleksi? Nedir bu hazımsızlık? Koskoca Galatasaray Spor Kulübü neredeyse yüz yaşına gelmiş bir baronun (İK’nın) oyuncağı olmaya mahkum mudur?

İşinize geldiğinde koş Fatih Terim, gel Fatih terim, çalıştır Fatih Terim, battık bizi kurtar Fatih Terim. Ama işiniz bitince güle güle Fatih Terim öylemi? İki sene de beş kupa alacak sana Fatih Terim. Hem de bu kupalar iki lig şampiyonluğu, iki süper kupa ve bir Emirates kupası olacak. Yine Avrupa’da şampiyonlar liginde çeyrek final oynatacak seni. Real Madrid’e karşı kafa kafaya oynattı ve çeyrek finalden ülkemize döndü.

Şimdi de ligde ki tek namağlup takım iken sadece birkaç beraberlik almış iken bu yapılır mı ya? Türk futbolunun en başarılı teknik direktörü, Galatasaray’ın imparatoru, taraftarın sevgilisi Fatih Terim’in en verimli, en tecrübeli bir zamanında görevden almak hangi akla, vicdana, felsefeye, insafa sığar. Neydi derdiniz? Rahatlık mı canınızı sıktı? Başarıların altında mı ezildiniz? Dört tane milli maça A Milli Takımı hazırlayacak diye fırsat bildiniz ve bir futbol markasını yolladınız.

Fatih Terim ilk defa kulübe gelmedi ki tanımadık diyesiniz. Adam kırk yıldır bu prensipte çalışıyor. Florya’ya o varken hiçbir başkan giremiyor. Bu Fiorentinada da böyle idi, Milanda da, Milli Takımda da. O kendi işine kimseyi karıştırmıyor ki? Onu başınız sıkıştığında “Hocam sana ihtiyacımız var gel bizi kurtar” dediğinizde düşünseydiniz. Onu iki süper kupa ve iki lig şampiyonluğunu en büyük rakibinizin elinden alırken düşünse idiniz. Fatih Terim’in karizmasının altında ezilenler aslında şahsiyetsiz insanlardır. Görmüyor musunuz daha ilk maçta sportif direktör denilen adam ya da başkanın danışman bozuntusu nasıl da Fatih Terim’in otobüsteki koltuğuna utanmadan oturmuştu. Ne diyeyim ki yazıklar olsundan başka?
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ