Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ekonomide Global Markaların Önemi


Bu makale 2014-06-27 03:57:44 eklenmiş ve 657 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Ülkemiz 2023 yılı için büyük hedefleri gerçekleştirme çalışmalarına devam ediyor. Sanayicisi, ihracatçısı kısaca tüm ticari dinamikler 2023 vizyonuna odaklı olarak hedefe doğru ilerliyoruz. Bu noktada ekonomilere katkıları açısından üretim ve ihracatı değerlendirirken markalaşmanın önemini tekrar vurgulamak isterim.

Dünya’nın en saygın marka danışmalığı ve araştırma şirketi olan Interbrand, 2013 yılının en değerli markaları listesini açıkladı. Açıklanan listede ilk on sırada bulunan şirketlerden 8 tanesi ABD menşeili şirketler. Kalan 2 şirket ise uzakdoğudan Toyota ve Samsung.

Ülkemiz 2023 yılı için hedeflediği 500 Milyar Dolarlık ihracat hedefini planlarken ABD’nin sadece sekiz şirketinin marka değeri 500 Milyar doları aşmış durumdadır. Dolayısıyla hedefler koyulurken stratejiler de iyi belirlenmelidir.

Ülke olarak daha fazla global marka oluşturmamız gerektiğini yazılarımızda özellikle vurguluyoruz. Dünya değişen ekonomilerin ve global markaların kontrolü altına giriyor. Özellikle tüketim alışkanlıklarının marka sadakatine kaydığı bu dönemde doğru üretim ile birlikte sürdürülebilir markaları oluşturmalıyız.

Bu şekilde yapılan bir planlama ile birlikte ABD’de olduğu gibi sadece bir markamız bile hedeflerin gerçekleşmesini sağlayabilir. Ülke olarak hedefimizi doğru üretim, inovatif çalışma ve markalaşma üzerine planlarsak amacımıza daha doğru adımlarla ulaşabiliriz.

Güzel günler dileklerimle,
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ