Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Eksik Ama Evet


Bu makale 2014-06-27 03:57:36 eklenmiş ve 674 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

30 Eylül günü Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendi ağzından halkımıza adeta bayram müjdesi formatında açıkladığı Demokratikleşme Paketi o günden beri kamuoyunda yüksek dozda ve yüksek sesle tartışılmaya devam ediyor.

Tabii ki tüm toplum formasyonlarımızın iktidar partisinden beklentileri olması normaldir. Başta Kürtler, Aleviler, İslamcılar, Muhafazakâr dindarlar gibi toplumun etkin katmanları bu paketten büyük beklentiler içerisinde idi.

Aslında tüm bu toplum kesitlerinin yıllardır bir kısım reformlardan memnun olduğunu biliyoruz. Kısaca “Yetmez ama evet” diyen belirli kesimler reformların yarım kalmamasını arzu ediyorlardı. Paket açıklandığında ilk olarak Alevi vatandaşlarımız için hayal kırıklığı oldu. Zira onu birkaç ay içerisinde ve special bir paketle açıklayacağını belirtti hükümet yetkilileri.

Ancak Kürtler ve dindarlar içinde hem umut verici hem de hayal kırıklığı olabilecek reformlar sunuldu kamuoyuna. Mesela; Kürtçe’yi daha da rahatlatan W,Q,X harflerinin kullanımı serbest bırakılırken, özel okullarda izin verilmesine rağmen devlet okullarında ana dilde , farklı dillerde eğitime izin verilmemesi idi.

Bu durum kamu da başörtüsü yasağının kalkmasına rağmen hakim, savcı, polis ve askerler için bu yasağın devam etmesi idi.

Evet reformlar iyi ama halen biraz eksiğiz.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ