Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Futbol Endüstrisi


Bu makale 2014-06-27 03:57:35 eklenmiş ve 629 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bu ayki Fenerbahçe yazısını tam yayına verirken Galatasaray - Real Madrid maçından sonra bu yazıyı yazmaktan vazgeçtim. Maçı seyrettim hatta gollerden sonra ve maç sonunda Galatasaraylı arkadaşlarla haddi aşmadan kızdırmak hoşuma gitti fakat Ülke Futbolu adına maçı kaybedişimizi hazmettiğim söylenemez. Tabi ki üzüldüm.

Geçenlerde yine elektrik sektöründen Galatasaraylı bir arkadaşımla şike sürecini değerlendirirken bir tespiti vardı çok dikkatimi çekmişti. O arkadaşım diyordu ki İddaa oyunu Türkiye de başladı işler değişti. Bu işte milyar dolarların döndüğü kulaklarıma geliyor. Zaten Futbol endüstrisinin kendisi forma reklamları, yayın gelirleri ve her türlü taraftar argümanıyla ayrı bir sektör oluşturmadı mı? Mesela bizim evde de hanım eşofmanın dan formasına kadar bana gıcıklık olsun diye sarı kırmızı renktedir. Çok fazlada futbola da ilgi duymaz. Futbolun kitleleri etkileyen bu kadar önemli rolü gereği biz ülkemizde en önemli spor branşında neden istikrarlı başarı elde edemiyoruz.

Bakıyorum milli takımda ve Türkiye liglerinde parlak kariyer gösteren futbolcuların maalesef Almanya, Hollanda, İngiltere gibi Avrupa altyapılarından yetişmiş Türk çocukları oluşturuyor. Bence bu kadar önemli bir sektör haline gelen futbolun altyapısının yeniden şekillendirilmesi oyunculara ve futbolun diğer aktörlerine karşı sabırlı olmamız gerektiğini ifade edebilirim. Yoksa daha çok Real Madrid’in arkasından bakıp dizlerimizi döveriz.

Fenerbahçe’ye de kısaca değinecek olursak ben bu kumaştan ancak bu elbise çıkar diyorum en son Kasımpaşa maçı da gösterdi ki artık büyük takımların artık garanti alacağı maç yoktur, diğer Anadolu takımları gibi Kasımpaşa da mahdut bütçeyle çok iyi takımlar yapabiliyorlar ve aşağı yukarı hepsinin tesisleri aynı seviyelerde yeter ki motivasyon ve çalışma olsun herkes bu konuda aynı şansa sahip.

Büyük kulüplerin sadece taraftar avantajı var. Futbol da güzel seyirli mutlu günlerin gelmesi umuduyla hepinize hayırlı işler dilerim

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ