Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Doğruya Doğru ...


Bu makale 2014-06-27 03:57:35 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Beşiktaş, yıllar sonra Süleyman Seba dönemindeki saygınlığına tekrar kavuştu. Bu görüntü Fikret Orman' ın ne kadar değerli bir başkan olduğunu da bize gösterdi. Ben bile Orman için ilk başlarda olumsuz fikirlere sahiptim ilk aylar. Özellikle Q7 takıntımdan dolayı başkanı çok eleştirmiştim. Oysa şu an benim için en büyük değerdir Beşiktaş'ta sayın başkan.

Samet Aybaba konusunda ise yıllardır bildiğim için yanılmadığımı da herkes gördü. Kendisini ne hoca olarak ne kişilik olarak Beşiktaş'a yakıştıramadım. O da beni yanıltmadı. Bu sene S.Bilic göreve geldi. Kendisini Hırvat milli takımını çalıştırdığında benim dikkatimi çekmişti. Beşiktaş taraftarına uygun bir karakter olarak görüp keşke bizi çalıştırsa demiştim yıllar önce.. Kısmet bu ya Bilic'i Beşiktaş'ta görmek nasip oldu. Bu gezi terörünü nerdeyse masum gösterecek malum medya, Bilic'i de sosyalist yapıverdi! Oysa kendisi sadece sosyalist bir takım yapacağım derken sosyal yönü kuvvetli, dayanışma ve birlik içinde emek harcayan bir takım olacağız demek istedi. Ligde kalan 4 haftada, teknik, taktik ve fizik olarak diğer takımların çok üstünde bir takım izletti bize Bilic.

Trabzon, Gaziantep, K.Erciyes maçlarını eze eze alan takım, Bursa'yı deplasmanda darmadağın etti. Yeni transferler Atiba, Motta, Gökhan Töre, Serdar ve Tolga sanki takımın yıllardır oynayan iskeleti gibi uyumlu ve olumluydu. Geçen seneki transferler de bu sene çok daha iyi hale gelmiş. Almeida, Olcay, Veli, Sivok, Oğuzhan özellikle de Escude bambaşka görüntü çizdiler, üzerine koyup verimlerini arttırmış göründüler.

Demek ki bu takımın başında değerli bir başkan ve de teknik ekip varmış! Samet artık Antalya'da menemen yapadursun, Bilic bu takımı Şampiyon yapar bu gidişle. Başkan'da çizgisiyle, Beşiktaş duruşunu başta Demirören olmak üzere tüm Beşiktaş'lılara göstermiş oldu.

Her şey iyi giderken, takım rakipsiz lider giderken tek sorun tribünlerde bölünme. Gezi olaylarında beceremedikleri kaosu futbola sokmak istiyorlar. Beşiktaş taraftarı bunlara pabuç bırakmayarak takımın ve ülkenin güzel gidişine destek olacaktır. Baki Hüdaya emanet olun.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ