Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ben Demiştim Siyasette RTE, Futbol da FT diye…


Bu makale 2014-06-27 03:57:34 eklenmiş ve 620 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Hatırlarsanız daha birkaç ay önce benzer bir başlık atmıştım. Siyasette ülkeyi, idareyi Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, futbolda da İmparator Fatih Terim’e emanet edeceksiniz ve geriye yaslanacaksınız!

Ülke idaresi bizim pek konumuz sayılmaz ama son onbir yılki gelişmeler ortada olduğundan rahatça iddia edebilirsiniz ki, ülkesinin başında Recep Tayyip Erdoğan gibi bir kaptan bulunan ülke rahattır. Sizi de rahatlatır. Bunu ekonomide, sağlıkda, ulaşımda çok rahat hissedebiliyorsunuz.

Futbolda da şayet başınızda Türk futbolunun İmparatoru Fatih Terim hocamız varsa artık rahat etmelisiniz.

Bu kaçıncı deneme belki hepsinde başarılı oldu hocamız. İlkleri hep onunla yaşadık. Onun kadrosu Şenol Güneş hocamızla dünya üçüncüsü olduğunda 2002 yılında Güney Kore’de, tesadüf veya kolay kuraya bağlamışlardı ama aynı Fatih terim 2008 de bu sefer Avrupa 2008’de Avrupa üçüncüsü olduğunda çok bilmişler bile susmuştu. Sonra 2010’daki elemelere gidemediğimizde istifa ettiğinde hocamız, çatlak sesler yine çıkmaya başlamıştı. Hiddink’e verilen 5 katı paraya ses çıkarmayan aklı evveller Fatih hocamızın aldığı, hakkının çok altındaki paraya laf etmişlerdi. Ne oldu peki Hiddink gitti. Abdullah Avcı’da bizi deneme tahtası yaptı ve başarısız oldu. Yine sarıldınız hocamızın  paçalarına bizi kurtar diye. Hem de 12 maç yasak koyduğunuz Fatih Terim’e…

O ne yaptı peki? Milli görevden kaçılmaz dedi ve Galatasaray’ı riske ederek milli görevden kaçmadı. Askerlik gibi görüyordu milli takım hocalığını. Ölmüş bitmiş bir milli takımı, küllerinden tekrar ayağa kaldırdı.

Evet ikisi de bir marka. Ben şanslı hissediyorum kendimi ikisi ile aynı zamanda aynı ülkede yaşamaktan

İyi ki varsını RTE ve FT.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ