Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Tüm Yöneticilere ve Patronlara İthaf Olunur…


Bu makale 2014-06-27 03:57:29 eklenmiş ve 741 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bayrak yarışı... Ne güzel bir oyundur. Ve zamanında bayrağı yetiştirmek insana ne büyük mutluluk verir. Zamanında ve doğru yolla hedefe ulaşmak...

İş hayatı hepimizi bir bayrak yarışına sokar. Amaç bellidir; herkes görevinin başındadır ve hedefe ulaşmak, ulaştığın hedef sayesinde o işyerini ayakta tutmak, hem kendinin hem de takım arkadaşlarının yaşamları için gerekli olan maddi gücü elde etmek.

Bu yarış sırasında genelde en ihmal edilen durum yönetici ve patronların yaptığı daha doğrusu yapmadığıdır. İnsanları motive ederek, onurlandırarak, ödüllendirerek ya da en sokak jargonu ile gaza getirerek en hızlı iş yaptırabileceklerini atlarlar.

Başka ülkeleri bilmem ama bizlerin verilen gazla yapmayacağı iş yoktur. O halde bedava olan bu yöntem neden pek uygulanmaz bilmem.

Sevgili eski kafalı patron ve yöneticiler, artık şunu anlayın; yeni nesil döverek sevilmek istemiyor, sevildiğini, takdir edildiğini siz anlatmadığınız/söylemediğiniz müddetçe eski Türk filmlerindeki gibi anlama yetenekleri yok onların. Genç nesil bildiğiniz bilgisayar çocuğu. Her duygu onlara net ifade edilmeli ve hedef için doğru yöntemler edinilmeli. Değilse kaybeden siz olursunuz.

Bu konuda size uzun uzun tiyo vermek isterim ama bundan bir çıkarım olmayacağı ve siz bunların ne olduğunu anlamadan okuyuvereceğiniz için pek değeri olmayacak. O yüzden size zahmet “yeni motivasyon teknikleri” gibi birkaç kelimeyi google’a yazıp arattırırsanız önünüze bir sürü yöntem çıkacaktır. Baktınız olmuyor, çağırın beni ben size ve çalışanlarınıza içimdekileri döküp öğretirim yeter ki bu sebeple iş kaybı olmasın ve yeter ki çok başarılı bir çalışanınız bu sebeple işinden mutsuzluk hissedip ait olma duygusunu yitirmesin.

Sözü çok olanın, yalanı çok olur imiş. Bu yazıda yalan yok tecrübe var. Şimdilik izninizle ve yine her zamanki gibi; Aşk’ınız daim olsun, kötülükler ve telaşlar sizden uzak olsun da işleriniz rast gelsin...

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ