Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

En Süper Yine Biziz


Bu makale 2014-06-27 03:57:20 eklenmiş ve 663 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Geçen Süper Lig Kupası’nın Kayseri de olduğunu duyduğumda hemen şu yorumu yaptım. “Yaşasın! Bir kupa daha geliyor müzemize” diye. Zira rakibimiz “ebedi” dostumuz, ezeli rakibimiz Fenerbahçe idi. Galatasaray ise malum 1989’dan beri yaklaşık 24 yıldan beri hiçbir kupa finalinde Fenerbahçe’ye karşı kaybetmiyor dolayısı ile kazanıyor.

İşte psikolojik üstünlük buna derler. Çünkü, rakibimizi sadece 24 yıldır kupa finallerinde üstünlük sağlamıyorduk. Evet çok ilginçtir Galatasaray’a Fenerbahçe ne zaman birlikte şampiyonluk yarışında yalnız kalsalar Galatasaray daima Fenerbahçe’yi geçmiş ve şampiyonluk ipini göğüslemiştir. İsterseniz bakın yakın tarihe. Ben 35 yıldır bu ligimizi izlerim. Öncesini hatırlamıyorum ama benim izlediğimden beri Galatasaray 1987’den beri şampiyon olabiliyor. Galatasaray ne zaman bu tarihten beri şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ile yalnız baş başa kalsa (zannediyorum 2001 yılındaki Mustafa Denizli ile Fenerbahçe’nin şampiyon olduğu hariç) hep Galatasaray şampiyon olmuştur. İşte gerçek psikolojik üstünlük budur. Yoksa kendi sahanda sıradan lig maçlarındaki derbylerde kazanmışsın! Bu neye yarar ki?

11 Ağustos’daki maçın ben çok fazla teknik analizine girmeyeceğim. Sadece Galatasaray’ın attığı şut sayısının 117 olduğunu söyleyecek olursam durum anlaşılmıştır zannederim. Ben sadece 45 ila 99 ncu dakikalar arası 10 tane net gol pozisyonunun kaçtığını saydım.

Bu Fenerbahçe’nin de iyi oynamadığını söyledim anlamına gelmemeli. Onlarında iyi bir kadrosu ver ve son dakikaya kadar direndiler. On kişi kalmalarına rağmen son dakikaya kadar gol aradılar. Bilhassa Musa Show bireysel olarak çok yetenekli Fenerbahçe’ye çok faydalı olmaya devam edecektir.

Ben tüm takımlarımıza süper ligimizde başarılar diliyorum
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ