Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İnovatif Üretime Geçmek Şart


Bu makale 2014-06-27 03:57:16 eklenmiş ve 681 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Ülkemizde ekonomik olarak sevindirici gelişmeler yaşanırken 2023 hedeflerimizdeki yol haritamız da iyice netleşmeye başladı. Sanayi ve ihracatımıza yönelik yapılan çalışmalar 2023 ekonomik hedeflerimizdeki en önemli gelişmeler.

Özellikle son dönemde uygulanan destek ve teşviklerle sanayici ve üreticilerimize büyük imkanlar sağlanmaktadır. Sanayicilerimizin •Ar – Ge ve yeniliğe daha fazla zaman ayırarak katma değerli üretim modeline geçmeleri 2023 hedeflerimizdeki en önemli anahtarımız olacaktır.

Dünyada güçlü ekonomiler teknolojiyi kullanan ve pazarlayan mantıkla yeni üretimler meydana getirerek sürekli yenilik yapma düşüncesinde ilerlemektedirler. Amerika, Avrupa’da Almanya, Uzakdoğu’da Güney Kore inovasyonu en iyi şekilde kullanarak süper ekonomik güç haline gelmişlerdir. Bugün Amerika’da Apple, G.Kore’de Samsung sadece ürettikleri patentlerle milyar dolarlık ekonomilere sahiptirler.

Türkiye olarak kararlı bir şekilde patent üretimi ve yenilik odaklı çalışmalara ağırlık vermemiz şart. Yazılarımızda her zaman vurguladığımız gibi sonun da patent üretilmeyen Ar – Ge çalışmaları zaman kaybıdır. Yapılan yatırımların sonunda mutlaka patente konu olarak bir üretim elde edilmelidir.

Biliyoruz ki Cumhuriyetimizin 100. yılında hedeflenen ekonomik başarıya ulaşmanın yolu geleneksel üretim modelinden inovatif üretim modeline geçerek sağlanacaktır.

Güzel günler dileklerimle,
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ