Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Jeofizikcilerle İftar


Bu makale 2014-06-27 03:57:07 eklenmiş ve 590 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bu kaçıncı etti bilmiyorum benim bir elektrik mühendisi olarak bu jeofizik mühendislerinin bir toplantısına veya iftarına yemeğine katılışım? saymıyorum artık. Ama kendimi fahri bir jeofizik mühendisi gibi hissediyorum. Yine arkadaşlarımın daveti üzerine gittiğim “Geleneksel Jeofizik Mühendisleri Değişim Platformu iftarı” için İstanbul Üniversitesi’nin Baltalimanı’ndaki Sosyal Tesislerine gittim. ••1 Ağustos’daki bu iftar, jeofizik mühendisliğine gönül vermiş 200’e yakın yerbilimcinin buluşma ortamına şahit oldu.

Jeofizik’de Değişim Platformu  adına konuşma yapan dergimizin de başyazarı olan Mustafa Albayrak, platformun amacı, geçmişi ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Kısaca güncel konulara da değindiği konuşmasında asıl üzerinde durduğu T.M.M.O.B.’nin işleyişi ve bu işleyişteki hatalarını gündeme getirdi Mustafa Albayrak.

Daha önceki Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi yönetimlerinin de tıpkı klasik T.M.M.O.B. işleyişi gibi bürokrasi ve özel sektörle alakalı çalışan değil adeta çatışan (kavga eden) bir hal içerisinde olduğunu ifade etti.

Yine satır aralarında okuyabildiğim kadarı ile İstanbul’da Jeofizik Değişim Platformu’nun hiçbir ideolojiye veya politikaya değil sadece jeofizik mühendisliğine hizmet için var olduğunu tespit ettim.

Daha sonra kürsüye gelen Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Sayın Ali Osman Öncel de 20 yılda yapılamayan hizmetin 2 yıla nasıl sığdırıldığını anlattı. Gerçekten ben Prof. Ali Osman Öncel’i çok proaktif buluyorum. Çok çalışkan , gayretli ve bilimsel bir kariyere sahip. Dünyanın sayılı jeofizikçilerinden kendisi. Şayet şube başkanlığına bir – iki dönem daha devam ederse jeofizik mühendisliği ve bilhassa deprem – kentsel dönüşüm İstanbul’un ve Türkiye’nin daha çok gündeminde kalır.

Kısaca jeofizik iftarından izlenimlerim bunlardı.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ