Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Sisi Ağaç Kesiyor Desem İlgi Çeker mi?


Bu makale 2014-06-27 03:57:06 eklenmiş ve 705 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Biliyorsunuz Mayıs sonunda ve Haziran ayı boyunca ülkemizde Taksim Gezi Parkı protestoları adı altında gösteriler olmuştu. Hatırlarsanız üç tane ağaç sökülüyor diye ülkeyi ve dünyayı ayağa kaldırmışlardı. Binlerce azgın Vandal ağza alınmayacak galiz küfürlerle sokaklara,  caddelere dökülmüştü. Kamu araçlarını, esnafın camını, çerçevesini, kapıları, bacaları yıktılar. Peki bütün bunlar neden olmuştu? İddiaya göre ülkeyi yöneten Başbakan halkımızın özel hayatına müdahele ediyor ve onların kaç çocuk yapacağından ne tür ekmek yiyeceğine kadar!!! Tüm özel hayatına karışıyordu. Bu akıl almaz iddia ve iftira baz alınarak “Küresel sermaye ve onun ülke içindeki K.O.Ç. gibi işbirlikçilerinin sponsorluğunda” tüm marjinal gruplar, aşırı uçlar ve toplumun dışladığı, taban tutturamamış tüm gruplar adeta bir vandalizme soyunmuşlardı. Sonuçta yedikleri bibergazı ve sopa yanlarına kâr kaldı. Elebaşları da hesap veriyor şuan yargıda.

Biz bu vandallığın, kalkışmanın kökü ve finansörü dışarıda deyince de binbir mazeretle böyle olmadığını söylüyorlardı. Binbir delille bunun çok masum bir halk hareketi olduğunu savunuyorlardı!!!

Bu vandalizmin içindeki toplum kesitleri (ki bu kesitler çok sınırlı ve marjinal uçlardan oluşuyordu) o zaman son günlerde Mısır’da bilhassa Kahire’deki Adeviye Meydanı’ndaki katliamlara neden ses çıkarmıyorlar hiç? Hani o ağaçsever, gaysever, lezbiyen ve sex işçisi!!! hakları savunucuları, hayvanseverler, Kemalist – Komunist kırma marjinal örgütler! Neredesiniz? Niçin ölen masum Mısırlılar için bir parmağınızı bile kıpırdatmıyorsunuz? Onlar insan değil mi? Bir ağaç bir kedi-köpek kadar da kıymeti yok mu? İşte sizin yalanınız buraya kadarmış! “Mesele Gezi Parkı Değil Arkadaş! Sen hâlâ anlamadın mı?” hadi gel diyen zibidi ne kadar da haklı imiş. Hiç kızmayalım ona. Belki de en dürüsttünüz o idi siz Vandalların. Baştan niyetini dürüstçe söylemişti ilk günden itibaren.

Bunlar bir tek kendilerine insan, kendilerine demokrat. Utan ey insanlık diyorum sadece    
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ