Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

“Yürek Yorulunca Ter Gözden Akar…”


Bu makale 2014-06-27 03:57:02 eklenmiş ve 718 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

“Yürek yorulunca ter gözden akar…”
Cümlenin yazacağım konuyla hiç alakası yok ama okuyunca öyle beğendim ki yazmadan edemedim. Ağlamak daha bir manalı oldu sanki bunu okuyunca ve ağlayana daha bir duygudaşlık ile bakmak gerektiğini öğretti bu cümle. Allah kimsenin yüreğine yorgunluk vermesin…

***
Bu ay yine yazımı son dakika yetiştiriyorum. İşim başımdan aşkın çünkü birçok çocuğun geleceği ile ilgili konuşuyorum velilerle ve veli adaylarıyla.

SBS sonucu açıklandı. Çocukların kimisi gayet başarılı, kimisi aslında başarılı bir öğrenci olmasına rağmen ne yazık ki sınavda aynı başarıyı gösterememiş durumda. Veliler ise çaresiz. Başarılı çocuğun ki de, başarılı olamayan çocuğun ki de şaşkın durumda. Herkes endişe içinde. Kimse geleceğin neler göstereceğini ve ne yaparlarsa doğru adım atmış olacaklarını bilemiyor. Ve ben tüm öğrencileri çok seviyorum. Bu bambaşka bir duygu. Bu bana sonsuzluk hissi veriyor, gençlik ve bir şekilde unutulmama duygusu yaşattırıp onurlandırıyor.
***
Bu yılın çok farklı olacağını hissediyorum. Yazın rehavetini hiç yaşamadım ve yaşamayı da düşünmüyorum. Zaten yıllık iznim de yok. Bu durum için en uygun yapılacak şeyin yani tatilsiz dönemin işe yarar hale getirilerek yaşanması…

İlk adım olarak yeniden üniversiteye yazılmak ve ikinci bir okulu bitirmek dedim ve bunu gerçekleştirdim. İkinci adım ise daha belirleyici bir noktaya ilerlemek olmalıydı. O yüzden son zamanların muhtemelen en ihtiyaç duyulan alanlarından biri olan “KOÇLUK” eğitimini almaya başladım. Bu sayede okuldaki öğrencilere daha faydalı hale gelebilmeyi amaçlıyorum.

İşe yarar olarak geçirdiğim her an’ı yaşamış hissediyorum ve yaşamı boş geçirip varlığı ve yokluğu bir duruma gelmeyi Allah bana göstermesin diye dua ediyorum.
***
Yine bir dörtlükle bitireyim yazımı ve her zaman dediğim gibi lafı çok olanın yalanı bol olur. O yüzden şimdilik hoş kalın, hoşça kalın… İşiniz bereketli, günleriniz aydınlık olsun.

“Zindanlar karanlık olsa da,
Umutlar her zaman aydınlıktır.
Hayat ne kadar acımasız olsa da,
Acıyı unutturan sevdiklerinin varlığıdır.”
Eksik olmayın dostlarım…
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ