Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mamaları Kesildi Fena Ağlıyorlar


Bu makale 2014-06-27 03:56:56 eklenmiş ve 699 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Defalarca buradan yazdığım ve tehlikelerine işaret ettiğim Mühendis adı altında, Mimar adı altında örgütlenmiş ve mühendislerimizi, mimarlarımızı adeta kanunsuz tahsilata bağlamış yapıların artık mamaları kesildi.

Bunlar 1960 Anayasası’nın kendilerine tanıdığı şımarıklılıkla adeta mühendis ve mimarlarımızın başında ali kıran baş kesen olmuşlardı. Deli Dumrul’un köprüden geçenden bir, geçmeyenden iki akçe alması gibi adeta mühendis ve mimarlarımızı kanunsuz tahsilata bağlamışlardı. Gariban mühendisler hele üç kuruş para kazanmakta zorlanırken bu kanunsuz tahsilatları vermek zorunda kalıyorlardı.

Geçende konuştuğum bir jeofizik mühendisi arkadaşım Anadolu’nun ücra bir kentinde her ay jeoloji ve jeofizik mühendisleri odalarına en az 2.000 TL kanunsuz tahsilat (pardon harç) ödüyordum! Şimdi ben bu paraya  yeni bir mühendis istihdam edeceğim diyor. Şimdi ben buradan soruyorum bu Mimar ve Mühendis Odalarının (kısaca T.M.M.O.B) topladığı paraların mühendis ve mimarlarımıza ne faydası oluyordu? Bir çok illegal ve marjinal örgütlerin faaliyetlerine mi gidiyordu? Beş yıldızlı otellerde alem mi yapılıyordu? Bu soruların cevaplanması gerekir.

Şimdi sokaklarda vandallığa başlamışlar bu kanunsuz tahsilatçılar. Devlet bizim mamamızı kesti diye. Hatta İstiklal Caddesi’nde ve ara sokaklarda esnafa saldırıyorlarmış. Ben görmedim sadece duydum. Zira şarkının sözlerindeki gibi;

Artık çıkmıyorum İstiklal’e
Sabah Fatma hanım uyandırıyor
Helva, ekmek, çay…
Bana onlar bakıyor…
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ