Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Akşam Yediğim Hurmalar Gece Gelir Tırmalar


Bu makale 2014-06-27 03:56:55 eklenmiş ve 4521 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Şimdi bu başlık ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Bizim dergi de Galatasaray’lı ve Trabzonspor’lu yazarlarımız dahil olmak üzere aynı koro aynı şarkıyı söyleyip duruyorlar hakkımızı istiyoruz. Şike sürecinde mahkeme devam etmesine ve yürütmedeki resmi kurum Futbol Federasyon’un kararlarına rağmen aynı tıngırtıyı Taksim Direnişi gibi ısrarla devam ettiriyorlar. Burada hedef ne olabilir? Bana göre Trabzonspor açısından eski yönetim gerçekten başarısızdı, merak edenler geçen sezon ligi kaçıncı bitirdiklerine baksınlar. Sadri Şener yönetimi kulübü gerçekten kötü yönettiler ve şu an kulüp borç batağında.

Galatasaray cephesinden bakarsak onlar geçen sezonu şampiyon bitirmelerine rağmen onlarda başarısız. Bu başarısızlığı şöyle izah edeyim. En büyük rakibiniz şike sürecinde büyük darbeler aldı ve o moralle ligde size karşı mücadele etti. Ayrıca rakibiniz sadece ligde değil UEFA Ligin de ve Türkiye Kupasın da savaştı siz sadece ligde varlık göstermeye çalıştınız ondada ikinci yarı Drogba ve Sneijder transferleriniz şans eseri dokuya uyum sağlamasa ciddi sorun yaşardınız. Sonuçta rakibinizi burun farkıyla geçtiniz. Ben buna başarı diyemeyeceğim Galatasaray açısından.

Fenerbahçe cephesini içeriden değerlendirirsek ben burada defalarca yayınladım. Yıllar sonra istatistikleri inceleyen spor araştırmacısı Aykut Kocaman’ı başarı altın listesine alır. Fenerbahçe içinden de kalabalık bir taraftar kitlesi baştan beri hocaya gıcıktı ve istemiyorlardı. Sonunda muratlarına erdiler. Hoca birçok kez istifa etmişti fakat bu sefer artık dayanamadığı belli oldu sonunda bıraktı. Ben Fenerbahçe açısından ve Türk futbolu açısından olumlu bulmuyorum. Nedense içimizden bizden insanlara karşı şark toplumlarında kolay harcama var. Ne de olsa evin danası muamelesi çekiliyor. Aynı şey Fatih Terim’e, Tolunay Kafkas’a, Ertuğrul Sağlam vs. lere çekilmekte.

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe sevgisi kendisini diktatörlüğe götürmekte. Kendi kardeşine bile tahammülü kalmadı kulüpte. Ne yapsak nasıl devirsek Aziz Yıldırım’ı önümüzdeki sezon maçları stat da ve televizyon karşısında ayakta hareketsiz ses çıkarmadan mı seyretsek. Bilmem deneyeceğiz bunları sezon başlasın. (Gerçi dananın kuyruğunu ay sonu koparırlar ince planları yapanlar).

Son olarak Galatasaray Başkanına birisinin hatırlatması gerekiyor camdan kulede oturanlar başkasının evini taşlamasın. Sonra başlıkta ki deyişimiz gibi akşam yediğin hurmalar gece gelir seni tırmalar. Yazı artık U20 maçlarıyla geçireceğiz.

Önümüzdeki ay görüşmek üzere hepinize hayırlı işler diliyorum.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ