Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yabancı Kontenjanı ve Galatasaray


Bu makale 2014-06-27 03:56:55 eklenmiş ve 1822 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bu sayfanı dikkatli okurları hatırlayacaklar ki önceki yıllarda Sayın Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanını yükseltmek için verdiği mücadele esnasında yazdıklarımı hatırlayacaklardır.

Ben gerek o zaman yani; Fenerbahçe çok isterken gerekse de şuanda Galatasaray ve Başkan Sayın Ünal Aysan’da çok isterken hep aynı düşüncedeyim. Biz maalesef İspanya veya İngiltere yada Almanya değiliz. Daha o altyapı ve futbol zenginliği yok bizde. Alttan gelen oyuncu sayımız çok az. Bakın Milli Takıma doğru dürüst futbolcu yetişmiyor ve gidip Gurbetçi oyuncularımızdan medet umuyoruz. Tabii ki onlarda bizim çocuklarımız, onlarında hakkı kendi ülkelerinin Milli Takımlarında oynamak. Ama onları biz değil Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri yetiştirmektedir. Bu ise bizim ülke olarak bir başarımızı göstermez. Biz kendi tesislerimizde kendi altyapılarımızda genç oyuncular yetiştirip A takımlarda oynatmadığımız müddetçe yeni Emreler, yeni Ardalar, çıkmadıkça futbolda bulunduğumuz noktalardan daha da geri düşeceğiz.

2008 Avrupa üçüncüsü olan, 2002’de Dünya üçüncüsü olan Milli Takımımıza bakarak başarının neden olmadığını anlarız. Bence bu sene altı, seneye beş olarak tasarlanan yabancı sayısında bence dörte kadar düşürülmeli. Avrupa maçlarında isterse sınırsız olsun ama kendi ligimizde mecburuz buna. İsterse yerli futbolcuların fiyatları yükselsin ama kendi Xavi, Iniesta ve Fabregaslarımızı yetiştirmek zorundayız.

O yüzden bu kararında Galatasaray’ı değil TFF (Türkiye Futbol Federasyonu)’yi destekliyorum. Türk futbolunun geleceği için.
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ