Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Değerli Marka Oluşturmak


Bu makale 2014-06-27 03:56:51 eklenmiş ve 656 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bir markanın değeri belirlenirken genel kabul görmüş faktörlerin yanında markaların, kendisi dışındaki markalardan nasıl ayrıldığı, tüketiciye ne tür farklılıklar sağladığı çok önemlidir.

Markada farklılık, markanın konumlandırmasını yansıttığı gibi, markanın kişiliği ve hatta her ikisini de birlikte yansıtabilir. Bir markanın değeri; bir markayla, o markanın adıyla, ibaresiyle bağlantılı ve bir firmaya veya firmanın müşterilerine ürün ve hizmet yoluyla sağlanan değeri artıran ya da eksilten aktifler ve taahhütler bütünüdür.

Başarılı markalar, hedef pazarın istek ve ihtiyaçlarını karşılayanlardır. Bir anlamda marka değeri, tüketicilerin marka hakkındaki fikirleri, bilgileri ve düşünce ile bilgilerin alışverişlerindeki alım kararını nasıl etkilediğidir.

Günümüzün gelişmiş ve müşteri odaklı ekonomilerinde markalar, artık işletmelerin en önemli sermayeleri haline gelmiştir. Markaların taşıdıkları önem, piyasada üretici ve tüketiciyi buluşturma noktası olarak tanımlandığında daha iyi anlaşılacaktır.

Günümüzde Ar-Ge yapan, Know How üreterek farklılık oluşturan markalar tüketici nezdinde değerini katlayarak devam ediyor. Global ölçekli değerli markalar olmak istiyorsak önce kaliteli üretimle farklılık sonra tüketici beklentilerine cevap vermek gerekir.

Güzel günler dileklerimle,
Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ