Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

D-Smart a Dikkat


Bu makale 2014-06-27 03:56:27 eklenmiş ve 754 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bu ayki yazımda UEFA ve Şampiyonlar Ligi maçları sebebiyle D-Smart almak isteyenler ve de
D-Smart' ı olup paket satın alanları uyarmak istedim.

Ocak ayının son haftası internet aboneliğimden ayrılıp, D- Smart kampanyasına bakmak istedim. Tesadüftür ki pazarlama biriminden birisi bir gün sonra aradı ve beni •D-Smart abonesi olmam için ikna etmeye çalıştı. Kendisine TTNET abonesi olduğumu belirttim ve geçişi sordum. Bunun kolay olduğunu söyledi ve ben de fiyatları sordum, bilgi aldım. Servis ücreti, kurulum internet paketi v.s ...

Ev telefonumu da verdim internet abonesi olduğum. Ay sonu geldi bana dönüş yapmadılar. Oysa telefonda hemen servisi yönlendireceğini söylemişti.

Erteledim ve Mart sonuna kadar ben de aramadım. Mart sonunda •D-Smart'ı ben aradım. Servis yönlendireceklerini söylediler. Telefonda servis ücretini sorduğumda çanak anten varsa sadece kablo ücreti alınacağını ve metresinin 1 TL olduğunu belirttiler. Servis geldi, kurulum yaptı. Servisin kurulum ücreti 175 TL idi! 35 m kablo gitmiş, kablo fiyatı metresi 2 TL imiş. Neden 1 TL diyorsunuz dediğimde, çin malı 1 TL onu istemezsiniz diye bir cevap verdi! İstemeyeceğimiz kullanmayacağımız kablonun fiyatını veriyor, başka kablo fiyatı alıyorlar.. Dakika bir gol bir ....
Daha sonra aktivasyon olmadı, nedenini bulmak için müşteri hizmetlerini aradım. Meğer benim bilmediğim bir paket satın alma olayı olmuş! Geçen ocak ayındaki konuşmalarda internet paketi ve uydu kampanyası istemiştim. Ne servis geldi ne haber. Fakat o arkadaş bana Sapanca'daki evim için aldığım eski tip D-Smart' ım için paket satmış! Şiddetle ile bu yapılan hataya karşı geldim. Bana ses kaydımın dinlenip bana 48 saat içersinde döneceklerini söylediler. Dönen olmadı, tekrar aradım. Kayıtın yeni alındığını söylediler. Daha sonra tekrar aradım. Bu seferde telefon numaram yanlış verildiğinden dönüş yapmamışlar diye bir senaryo üretildi. (Mobile aradığımda otomatik santral numaramı tanıyor ve bana ismimle hitab ediyorlar!).

Haftalar geçti aramaya devam ediyorum, bana cevap veremiyorlardı. Paket aboneliğimi kapatın dediğimde, borcumu ödemeden kapatamayacaklarını söylüyorlardı. Oysa ödenmeyen fatura varsa kurumlar öncelikli olarak hizmeti kapatır. Daha sonra da abonelik iptali, uyarı ve hukuksal takip sırasıyladır.

D-Smart ise kapatmıyor, istemediğim ve kullanmadığım hizmetten para almaya devam etmek istiyordu. Oysa ben ayda 70 TL vererek 2 yıl boyunca 1680 TL verecektim! Bunu verecek adam 40 TL yi de verir politikası olsa gerek... Ama tabii ki vermedim ve yasal yollara başvuracağım. Bu yazımı e-postaya vereceğim gün son kez aradım, bana en kısa sürede döneceklerini söylüyorlardı hala :)
Ses kaydımın dinletilmesi durumunda kendilerine faturanın bedelinin 10 katını da ödeme sözünü de verdim. Sadece yetkili birisi beni arasın dedim. Maalesef bunlar gerçekleşmedi. Daha sonra internette D-Smart şikayet araştırması yaptım, önüme inanılmaz bir şikayet furyası çıktı! Vatandaşlar abonelik bitirmek istiyor fakat kapatılmamış şikayeti, habersiz onaysız paket satma şikayeti inanılmaz çoğunlukta idi. Yanlış fatura gönderimi, sadece Gs-R. Madrid maçı için 10 TL denilip 140 TL çekildiği de enteresan! Ortada çok büyük bir tehlike var. İnşallah devletimiz bu olaya el koyar ve vatandaşı mağduriyetten kurtarır. Bu arada herkese ricam, fatura tutarı gözetmeksizin hakkını araması... Yoksa çok garibanın canı yanmaya devam edecek. Bu arada internet üzerinden şikayet edeceğimiz kurum ismini de vereyim :
http://www.tk.gov.tr/tuketici/basvuru_ve_sikayetler.php

Herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum, Baki Hüdaya emanet olun...

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ