Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Avrupa’nın Aslanı


Bu makale 2014-06-27 03:56:26 eklenmiş ve 669 kez görüntülenmiştir.
Yazı Arşivi

Bir Avrupa geleneğimiz daha bozulmadı. Galatasarayımız yine karizmasını, klasını konuşturdu. On yıllardır süren Türkiye’nin Avrupa’ya açılan penceresi Galatasarayımız şampiyonlar ligine veda etti etmesine ama yine gönüllerde taht kurdu.

Burada Real Madrid maçlarının teknik analizini yapmayacağım. Zira dünyanın en büyük takımı, en büyük futbol vitrini olan Real Madrid ile oynayabilmek için bile onunla aynı ligde yani şampiyonlar liginde olmanız gerekiyor. Ona elenebilmeniz için bile ona rakip olmak gerekiyor.

Hocamız Fatih Terim’in Milan’dan gönderildiği zamanlardı. Zannederim 2001 yılının kasım – Aralık ayları. Herkes Fatih Terim Milan’da başarılı olamadı, oradan kovuldu falan gibi yorumlar yaparken bir spor yorumcusu arkadaşımız aynen şunu söyledi; Arkadaşlar! Milan’dan kovulmanız için bile Milan’a Teknik Direktör olmanız gereklidir!!!

Şimdi aynı misali Galatasaray Futbol Takımı için söylüyorum. Real Madrid’ elenmeniz için onun rakibi olmanız gereklidir. Şayet Madrid’deki maçta Galatasaray hakem tarafından biçilmese 2 penaltısı verilmiş olsa durum çok farklı olurdu.

Aynı Old Ttafford’da oynadığımız Manchester United maçı gibi burada da hakem faciasına uğradık. Manu cezasını Madrid karşısında buldu hakem vasıtası ile. Şüpheniz olmasın Real Madrid’de ileri ki maçlarda cezasını görür futbolun adaleti kısmında.

Burada sevinmemiz gereken konu artık Türkiye olarak Nisan aylarına kadar şampiyonlar liginde maç oynayabilmektir yada UEFA liginde. Fatih Terim’in yıllar önce bir sözü vardı Türk futbolu için. Şubat – Mart  - Nisan aylarını görebilmek lazım diye.

İnşallah Galatasaray ve Fenerbahçe ve tüm takımlarımız bu başarılarını tekrarlarlar.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ