Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray’da Kan Kaybı


Teknik Elektrik Postası - 239
Bu makale 2020-10-31 11:26:36 eklenmiş ve 6213 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Lige iyi bir başlangıç yapan Galatasaray son haftalarda aldığı başarısız sonuçlarla düşmeye başladı. Ligin ilk üç maçını iyi bir oyunla geçen Galatasaray, Avrupa’da Rangers ligde ise Fenerbahçe maçlarından sonra kötü sonuçlar almaya başladı. 


Peki, Galatasaray’ı düşüren nedenler ne? Bu soruya net cevap verebilmek çok zor. Kimilerine göre yönetim yeteri kadar transfer yapmadı derken, kimilerine göre gitmesi istenen futbolcuların hala oynatılması. Başkan Cengiz’in iki futbolcumuz indirimi reddetti diye bir açıklama yaparak futbolcuları hedef göstermesi de büyük bir gaf. 


Son oynanan Alanyaspor maçında öne geçilmesine rağmen 2- 1 mağlup olundu. Kaleci Fatih’in Muslera’nın yerini dolduramadığı bir gerçek. Alanyaspor maçında yediği iki golde de Fatih’in hatası var. Açıkçası Muslera bu golleri yemezdi. Muslera’nın eksikliği bariz bir şekilde hissediliyor. Forvetde Falcao ve Diagne’nin yeterli verimde oynayamaması, orta sahada Belhanda ve Feguli’den beklenen oyunun gelmemesi üstüne Fatih’in yediği kolay goller Galatasaray’ın zirveden uzaklaşmasına neden oldu. Falcoa’yı penaltı dışında gol atarken pek göremiyoruz. Korona vakalarının da artmasının oyuncuların üzerinde etkisi olduğuna inanıyorum. Gidecek futbolcuların kesinleşmemesi hangi futbolcuların transfer edileceğinin bilinmemesi de kötü gidişata etken. 


Bu maddi koşullarda yeni ve etkili transfer yapmak zor. Belki Onyekuru tekrar alınabilir bilemiyorum. Ama yola elimizdeki futbolcularla devam edeceğimiz bir gerçek. Bu futbolcular ligin ilk üç maçında harika top oynayabiliyorsa ilerleyen günlerde de oynayabilir. Burada yönetimin ve camianın Terim’in arkasında durup mevcut futbolcularla daha iyi futbol oynanmasını istemelidir. Önümüzdeki günlerde Muslera’nın takıma katılması ve Emre Akbaba’nın ve diğer futbolcuların form tutması ile takım ilk üç haftadaki iyi oyununu tekrardan oynamaya başlayabilir.


Gelecek ay görüşmek dileğiyle;


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 240
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ