Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yeni Sezon Yeni Fenerbahçe


Teknik Elektirk Postası - 237
Bu makale 2020-08-31 11:30:21 eklenmiş ve 2353 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Hem Teknik kadroda hem de Sportif Direktör konusunda taraftarında desteği ile yeni bir sayfa açan Fenerbahçemiz ilk edindiğim izlenimlere göre oldukça koordineli ne istediğini bilen şekilde hareket ediyor görünüyor. Teknik Direktör Erol Bulut ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu arasındaki bu uyumun oyuncu kalitesine ve buna doğru orantılı olarak da kaliteli –mücadeleci bir takım oluşmasında oldukça önemli buluyorum. 


Geçtiğimiz iki sezonda bu mevkilerdeki spor adamlarının koordine olamaması ve sportif olarak aynı dili konuşamamaları yanlış transferlerle vasat ve başarısız bir takım oluşmasına sebep olmuş ve sonuçlarına hepimiz şahit olmuştuk. İşte bu sezonda yine aynı hatalarla başlamamış olmak bizleri yeniden umutlandırmıyor değil. 


Yeni sezonu zirvede tamamlayarak şampiyonluk hasretini sonlandırmak isteyen ve bu amaçla yaz transfer dönemine hızlı bir giriş yaptık. 


Daha ilk haftadan Mert Hakan Yandaş, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Novak, Mame Baba Thiam, Sinan Gümüş ve son olarak Jose Sosa ile de anlaşma sağlandı. Emre Belözoğlu defans ve forvet alanları başta olmak üzere en az beş transfer daha gerçekleştirmeyi planlıyor. 


Paraları savurmadan alınan isimlerin yanında Vedat Muriqi’ de 18 Milyon Avro gibi iyi bir fiyata satılması da oldukça iyi bir başarı. 


Yapılan transferde eski isimlerin tekrar geri alınması pek heyecanla karşılanma da bu eski kendilerine yeni bir sayfa saçacağı ya da alınacak yeni isimlerin yedekleri –alternatifleri olabileceği de konuşulanlar arasında. 


Özetlemek gerekirse şuanda temkinli ve sağlam adımlarla başarılı bir takım kurulacak gibi görünüyor. Umarım başladığımız gibi hızlı ve kararlı bir biçimde devam eder ve özlediğimiz başarıya bu sezon kavuşuruz.  


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 237
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ