Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Büyük Ders


Teknik Elektirk Postası - 236
Bu makale 2020-07-24 10:49:34 eklenmiş ve 164 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Sayın Ali Koç’un başkanlığın üzerinden iki sezon geçmesine rağmen henüz ortada bir başarı yok. Evet, maalesef başarı adına hiçbir şey yok. Tam iki koca sezon boyunca bir arpa boyu dahi yol alınamadı ve bu kafayla da alınacağa benzemiyor. 

Bu kafayla diyorum çünkü başkanın geçtiğimiz günlerde basına verdiği beyanatları, bizlerin gelecek sezonlara karamsar bakmamız için tek başına yeter de artar. 

Peki, ne diyordu sayın başkan? 


Öncesinde  “Bu tabloya sebebiyet verenler bugün davrandıkları gibi davranamazlar” diyerek gelecek sezonda işlerin daha sıkı tutulacağının sinyalini veriyordu. En azından biz böyle algılamak istiyoruz derken, sonrasında sorulan   “Neyi yapmazdım?” sorusuna verdiği cevapla adeta şoka sokuyordu bizi. 


Evet, şimdi sıkı durun! Bize büyük vizyon vaat eden Ali Koç geçen iki sezondan hiç ders almamışçasına bu soruya  “Sportif teknik direktör konusunda aynısını yapardım!” dedi. 


Yani geriye dönme fırsatı olsa el birliği ile kâbusa çevirdiği iki sezonun üzerine, yine vasıfsız, başarısız ve nerdeyse hiç kimsenin istemediği Comolli ‘ye görev verecek. Yine zaten ekonomik sıkıntılar içerisinde olan kulübün paralarını boş bir adama ve bu adamın yaptığı gereksiz transferlere harcayacak. 


Yine taraftarlarına küme düşme korkusu yaşatacak. Yine Kadıköy de önüne gelene yenilecek! Bu başarısızlık üzerine kurulan listeyi daha da uzatmak mümkün. Ama bu kadarı bile fazla. 


Sayın Ali Koç bu talihsiz cevapla aldığı yanlış kararı mı savunuyor yoksa Comolli’yi mi? Hiç kimsenin göremediği sadece Ali Koç’un gördüğü nasıl bir cevher var ki Comolli’de, halen bu yanlışı savunabiliyor ve yine olsa yine yaparım diyor. 


Başkan konuşmasının başında “Çok büyük dersler aldık” derken,  bu meseleden de anlaşıldığı gibi hiçbir ders alınmadığı ortadadır.


Hatalarını kabul etmek de bir erdemdir. Yanlış olduğunu bile bile hatalarınızı savunmak bu yanlışı düzeltmez aksine sizi komik duruma düşürür. Comolli bu kadar işinin ehli biri olsaydı zaten kovmazdınız sayın başkan. İşte bu nedenle artık bir şeylere kılıf aramaktan vazgeçin, yanlışlarınızı kabul edin ki aynı hataları tekrarlamayın ve bize karanlık bir sezon daha yaşatmayın.  


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ