Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yeni Beşiktaş'a Hazır Olun


Teknik Elektirk Postası - 234
Bu makale 2020-06-02 09:37:04 eklenmiş ve 3463 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Koronavirüsün en çok etkilediği takımlardan biri olan Beşiktaş’ta futbolculardan ‘feda’ beklentisi olabilir. Beşiktaş Kulübü, Burak’tan indirim isteyerek tüm takıma mesaj veriyor. Mantık şu; Burak kadronun lideri ve o indirimi kabul ederse tüm takım kabul eder.


Virüsün dünya ekonomisini derinden etkilediği bir dönemde futbol kulüplerinin yeni normalini belirlemesi kaçınılmaz olacak. Sadece sahada değil masada da hareketli bir yaz dönemi yaşayacağımıza şüphe yok artık. Kulüpler yayın geliri, sponsorluk ve tribün hasılatı gibi birçok kalemden mahrum kaldığı için futbolcu maaşlarında yeniden düzenleme talepleri gündeme gelecek.


Önce Kaleci

Sergen hoca; fizik olarak güçlü, dirençli ve duran top için iki yönlü avantaj sağlayan bir sol bek istiyor. N’Sakala, talebini fazlasıyla karşılayabilecek bir futbolcu. Kale için hedef Volkan Babacan... Beşiktaş’ın iyi bir kaleciye, Babacan’ın da iyi bir çıkışa ihtiyacı var.


1- Fabri gittikten sonra yeri dolmadı. Karius’un maç başına gol yeme oranı berbat. Bunda savunma kalitesinin düşmesi de önemli. Ancak yine de Karius Beşiktaş’tan ayrılsa bile bu kez finansal açıdan Kara Kartal’a gol yedirmeye devam edecek.


2- Onun yerine iki alternatif var: Ersin Destanoğlu ve Samsun’un kalecisi Nurullah Aslan... Ersin sürekli oynayacağı bir alt lig takımına bile kiralanmadı, yanlış yapıldı. Nurullah ise doğru tespit ama transferin önünde iki engel var.


3- Birincisi Nurullah, Avrupa’nın da dikkatini çekti. İkincisi ise Samsunspor Başkanı Robert Yüksel Yıldırım... Başkan, astronomik teklif olmadıkça genç kaleciyi satmayacağını söylüyor. Üstelik Karadeniz ekibinin başarısındaki büyük pay da onun!


Burak üzerinden mesaj

Virüsün en çok etkilediği takımlardan biri olan Beşiktaş’ta futbolculardan ‘feda’ beklentisi olabilir. Geçtiğimiz günlerde Burak Yılmaz üzerinden çıkan tartışmalar aslında tüm futbolculara sıranın geleceğinin habercisi. Tüm kulüpler futbolcularından indirim talep edeceğe benziyor. Burak Yılmaz, 35 yaşında ve hala çok iyi. Hayat normal akışında sürse ve EURO 2020 oynansaydı muhtemelen Burak Yılmaz, Milli Takım kadrosunda olacak ve belki yüksek kontratlı birkaç sezon daha geçirmesi doğal olacaktı. Fakat futbolun oynanmadığı şu belirsiz ortamda Beşiktaş Kulübü, Burak’tan indirim isteyerek tüm takıma mesaj veriyor. Mantık şu; Burak kadronun lideri ve o indirimi kabul ederse tüm takım kabul eder.


Karius’a benzemesinler

Babadan kaleci olan, aynı babası Abdullah gibi Erbaaspor’da kaleciliğe başlayan Nurullah’ın boyu 2.02! Yan toplar ve cepheden gelen şutlarda bu fizik avantajını büyük ölçüde başarıyla kullanan Nurullah ayrıca futbola ilk olarak kaleci mevkisinde başlamamasının da etkisiyle ayaklarını da boyuna göre çok iyi kullanıyor. İşin aslı Karius da aynı yaşta Mainz’da çok iyi bir kaleciydi. Belki büyük takım kaleci kimliği onu fena bozdu, aşırı strese soktu ve saçmalattı. Nurullah için dilerim benzeri olmaz da hangi takımda oynarsa oynasın, daha da gelişerek Türkiye Milli Takımı kaleci havuzu kalitesi tarihimizde hiç olmadığı kadar zenginleşmeye devam eder. Aynı temennim Ersin Destanoğlu için de geçerli!


Bambaşka kadro geliyor

Yeni sezonda ilk 11’de çok değişim olacak. Karius’un yerine kaleci gelecek. Sağ bek Gökhan ile devam. Savunmada Vida uzatmaları oynuyor gibi. Sol bekte artık N’Sakala var. Diaby geldiği gibi gitti! Lens’e ortak yol aranıyor. Herkesin aksine Sergen hoca Boyd için ‘Kalsın’ dedi. Buna rağmen sağ kanada takviye olacak. Atiba son altın yılında. Elneny hâlâ belirsiz. Ancak Mensah yola çıktı! Orta alanda Dorukhan’a da yeni isim gibi bakabiliriz. Ljajiç ve Caner sallantıda! Boateng’le devam edileceğini sanmıyorum. Ayrıca Larin’in durumuna göre bir de forvet alınacak.


Daha atlet bir sol bek!

Caner Erkin ve Gökhan Gönül’ün sözleşmeleri bitiyor. Sergen Yalçın’ın özellikle sol bek pozisyonunda bir arayış içinde olduğunu düşünüyorum. Caner orta kalitesiyle ligin açık ara en iyilerinden biri. Fakat geri koşuları ve savunması zayıf olduğu için Sergen Yalçın’ın planında olma ihtimali düşük. Sergen hocanın daha önceki açıklamalarından anladığımız kadarıyla, fizik olarak güçlü, dirençli ve duran top için iki yönlü avantaj sağlayan bir sol bek aranıyor. O yüzden Alanyasporlu N’Sakala ismi konuşulmaya başlandı. N’Sakala ligi ezbere biliyor, güçlü ve geri koşularda talebi fazlasıyla karşılayabilen bir sol bek. Ayrıca kulübün beklenen yeni maaş skalası başta Caner olmak üzere bir çok futbolcuya az gelebilir.


Değişim sancılı olacak...

Sonuç olarak en az 5 yeni isim 11’de olacak. Değişim sancılı olsa da Sergen hocanın tılsımıyla sorun yaşanmaz gibi duruyor. Transfer dönemi gelmeden kulübe yağmur gibi oyuncu ismi yağıyor. Salgın, yarattığı büyük sıkıntılara rağmen birçok fırsatları da beraberinde getirecek. Yeni sezonda yeni Kartal’ı yüksek uçuşlar bekliyor.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ