Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ligler Başlamalı mı?


Teknik Elektirk Postası - 234
Bu makale 2020-06-02 09:35:23 eklenmiş ve 3432 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Geçen uzun bir aranın ardından ve alınan ciddi ve kararlı tedbirlerle Koronavirüs sebebi ile vefat eden ve hastalığa yeni yakalanan kişi sayısında düşüşler başladı. Rakamlar henüz istenilen seviyelerde değil tabi bu nedenle tedbirleri kararlılıkla uygulamakta fayda var.  


Başta büyük kulüplerimiz olmak üzere birçok kulüpten testleri negatif çıktığına dair güzel haberler almaya devam ediyoruz. Temennimiz o ki en kısa sürede en zayiatla bu felaketten de milletçe kurtuluruz. 

***

Rakamların düşmesi ile kulüplerin neredeyse tamamı liglerin yeniden açılması için TFF ye başvuruda bulunmuş durumda. TFF Başkanı Nihat Özdemir “Liglerin 12 Haziran’da başlaması için tüm kulüplerle neredeyse anlaşmak üzereyiz.  Kulüplerimiz finansal olarak zor durumdalar. Yapacağımız çalışmalarla, kulüpleri finansal yönden nasıl rahatlatacağımızı planlayacağız. Koronavirüsle mücadelede başarılıyız, inşallah futbolda da sorun yaşamayacağız.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. 


Peki  sürekli olarak değişkenlik gösteren pandemi döneminde liglerin açılması gerçekten de gerekli mi? Bunun için ne tür tedbirler alınacak? Böyle bir zamanda hangi futbolcu “Acaba virüs kapar mıyım?” endişesini bir kenara bırakıp top oynayabilecek? Yâda kaç tanesi risk almayıp oynamayı ret edecek? Seyirci olacak mı, olmayacak mı? Olsa bile kim risk alıp maça gitmek isteyecek?  Vs.. Bu sorular böyle uzar gider ve gerçekten tatmin edici cevapları var ise işte o zaman liglerin ne zaman açılacağı tartışılmalı bence… 


En gelişmiş ülkelerde bile tedbirler konusunda biraz taviz verilmesiyle salgının tekrar yükseldiğini ve maalesef pandemi sürecinin uzadığına şahit oluyoruz.  Bizler de millet olarak oldukça sosyal ve yerinde duramayan bir toplum olduğumuzdan tedbirleri esnetirken daha temkinli olmalıyız. 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ