Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Vizyon Damdan Düştü


Teknik Elektirk Postası - 231
Bu makale 2020-02-28 16:58:17 eklenmiş ve 306 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Evet,  ne yazık ki tam yirmi yıllık tılsım bozuldu… Kendi evimizde 20 yıldır en büyük rakibimizi eli boş gönderdiğimiz bir serüven de sona erdi. Bu tılsımın bozulmasında Fenerbahçe’mizin beceriksiz vizyonlu yönetiminin, kafası karışık vizyonsuz hocanın ve bu iki sorunun doğurduğu vasat ortamdan etkilenen oyuncuların da gayretini özellikle belirtmek istiyorum. 


Ersun Yanal’ın teknik direktörlük melekelerini kaybetmiş olması, elindeki oyuncuları kullanamaması, her yenilginin ardından takımdaki futbola değil ona buna bahaneler bulması, tam toparlanacak derken takımı teknik olarak bu hale getirmiştir. Futbol adına hiç bir şey bilmeyen biri bile 11 tane adamı balık istifi gibi üst üste kale çizgisine dizer, Galatasaray takımı 90 dk. boyunca kaleye şut çekse yine de bu kadar rahat 3 tane gol yemezdi kendi evinde. Böyle 20 yıllık bir unvanı kendi ellerinizle yıkacaksanız madem bari kıran kırana çekişmeli bir maç ile yıksaydınız da çatıdan- bacadan atlamasaydınız.  


Teknik olarak yapılan hataları tek tek saymayacağım. Naçizane bizler ve spor camiamızın büyük isimleri teknik anlamda neredeyse her maçın ardından takımdaki sorunlardan ve yapılması gerekenleri tek tek sıraladılar. Bunları tekrar edilmesinin bu yönetimle bir fayda sağlanmayacağı fikrindeyim. 

Gelelim Fenerbahçe tarihinin en beceriksiz yönetimine… 


Daha kongre günü takıma ömrünü vermiş, yetmemiş yaşına rağmen hapis yatmış Aziz Yıldırım’a amigolarınla saygısızlık yapacaksınız, Ramazan ayında yapılan yine aynı kongrede kameralar karşısında lıkır lıkır suyunu yudumlayıp millete saygısızlık yapacaksınız sonra da bu saygısızlık üzerine kurduğunuz yönetiminizle birlikte her koşulda saygı bekleyeceksiniz, öyle mi? 


Kongreden önce Vizyon naraları atıp Fenerbahçe’yi Dünya kulüpleri arasına sokacağız deyip, seçildikten sonra tam tersi beyanatlar verip “Elimde sihirli değnek yok durum çok vahim” diyeceksin sonra saygı bekleyeceksin öyle mi? 


“Hiç paramız yok zor durumdayız, kaynak lazım” dediniz taraftar rekor rakamlarla destek oldu! Toplanan paralar sadece imza atıp gidenlerin tazminatlarına dahi yetmedi! Böyle iş bilmez olup takımı amigo yönetirsen damdan atlarsın tabi… 


“Bunlar bir anda olacak şeyler değil, bana zaman da lazım” dediğiniz iki yıl geçti! Ve ilk sezonunuzda, tarihinde ilk defa küme düşme korkusu yaşatırsan takıma öyle damdan atlarsın tabi… 


Sırf eski yönetime yakın olduğunu düşündüğünüz için Aykut Kocaman’ı, Volkan Demirel’i ve hatta altyapı teknik heyetini kapı dışarı edersen, yine içi boş sebeplerle yardımcı teknik direktörleri, ailelerini hiç düşünmeden FB TV’den Fenerbahçe’den veri çalıyorlar diye “Bilgi hırsızı” ilan edersen, yani bu kadar kolay adam harcarsan damdan atlatırlar tabi…  


(Aykut Kocaman’ın işsiz kalmasınlar diye yardımcıları için tazminatının bir kısmından feragat edip sadece sezon sonuna kadar kalmasını rica ettiği arkadaşları) 


Belediye seçimlerinden önce, Trabzonspor’da yöneticilik yapmış ve 2011 şampiyonluğumuzu inkâr eden İBB Belediye Başkan Adayını şeref tribününe alıp seçim propagandası yaptırıp Fenerbahçe’yi kirli siyasetin arka bahçesi yaparsan böyle damdan atlatırlar tabi…  


Sportif direktör dediniz, getirdiği futbolcular neredeyse hiç oynamadan aldı parasını gitti! Kendisi de alıp parasını gitti! İki yılda kaç futbolcu aldınız, kaçından ya sahada ya da satışında istifade ettiniz? Hiç!  FB TV’de kesinlikle almam dediğin hocayla birkaç ay sonra imza attınız! Sonuç “hiç…” 


Seversin ya da sevmezsin tam FB-GS maçı öncesinde muhatabın olmadığı halde, Fatih Terim’e “Sicili bozuk, kabadayı” diyerek aşağılamaya kalkarsan ve taraftarı gerersen senide gererler sonra damdan atlarsın tabi… 

Futbolda yüzümüz gülmese de Basketbol ve diğer birçok branşta yüzümüz gülüyordu. Özellikle basketbolda tarih yazıyordu takım. Şimdi bu takımın yerinde yeller esiyor. 


Kısacası sayın başkan bu güne kadar ne dediysen hep tam tersini yaptın. Şapkayı önüne alıp icraatlarını gözden geçirmen gerekirken, sıkıntıları kulüp içinde bir başkan gibi çözmen gerekirken her maçın ardından sürekli birilerini suçladınız. Artık kulüp içindeki bahaneler yetmiyor olacak ki gözünüzü TFF’ye, bakanlara, hükumete ve hatta Cumhurbaşkanına diktiniz. 


Millet artık bu ayak oyunlarına kanmıyor sayın başkan. Artık çeneniz değil icraatlarınız çalışsın. Derdiniz Fenerbahçe ise futbol ise işte size fırsat. Ne istediyseniz taraftar yanınızda oldu ama unutmayın ki mevzu Fenerbahçe olunca kimsenin kredisi sonsuz değil Ali Koç’ta olsanız damdan atlatırlar adamı…  


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ