Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yenilmezlik Maratonuna Devam


Aralık 2019 - 229
Bu makale 2019-12-26 11:30:12 eklenmiş ve 425 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Son oynanan Fenerbahçe- Beşiktaş derbisi ile Fenerbahçe’nin kendi evinde büyüklere karşı yenilmezlik maratonu devam veriyor. Hem oynanan futbol hem de olaysız bir derbi olmasıyla da futbolseverler olarak keyifli bir maç izledik diyebilirim. Özellikle Kadıköy de en büyük rakiplerinden birine puan kaptırmamış olmanın keyfi de bir başka tabi. 


Her maçın ardından olduğu gibi bu maçında ardından birçok yorum yapılıyor mutlaka. Hiç teknik detaylara girmeden, bireysel kabiliyetleri – yetersizlikleri tartışmadan genel olarak takımı değerlendirmek istiyorum. 

Evet, bu derbiyi de kazandık.  Bir önceki Sivas maçında kaybettiğimiz üç puanın telafisi ve bundan sonrası için takım olarak rakibimizden çok daha iyi motive olduk. Maçı kazanmayı rakibimizden çok daha fazla istedik. Futbolcularımızın da bireysel gayretleri ile ve Beşiktaş’ın da sahadan adeta silinmesi ile istediğimizi aldık. 


En olmadık zamanlarda kaybettiği puanları saymazsak Ersun hoca elindeki imkânları şunda en iyi şekilde kullanıyor. Her şeyden önce elinde artık motive olmuş bir Fenerbahçe var. Ersun hoca artık daha temkinli olmakla beraber daha cesur adımlar atmalı hem takımın hem de yönetimin üzerinde etkin adımlar atmalı.  Neredeyse her maçtan sonra Ersun hoca istifa, yaygaralarına kulaklarını tıkamalı ve bu algıyı yerleştirme çalışanlara sahada gereken cevabı vermeli. Seversiniz sevmezsiniz ama adil olmak zorundasınız. Hepimiz hem Ersun yanalın yapabileceklerini biliyoruz hem de kendisi takımın başına geldiğinde nasıl bir takım teslim aldığını.  O günlere kıyas yapmamız gerektiğinde, Ersun hocanın gerçekten de çok iyi yol aldığını ve takımı mücadeleye dâhil ettiğini de unutmadan hakkını teslim etmemiz lazım.  


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ