Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yeni Yönetim: Yeni Anlayış Mı? Geçmiş Hatalar Mı?


Ekim 2019 - 227.Sayı
Bu makale 2019-10-31 09:17:37 eklenmiş ve 487 kez görüntülenmiştir.
Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Çalkantılı geçen son iki sezonun ardından bu sezona da istediği gibi başlayamayan ve mali sıkıntılarla boğuşan Beşiktaş, başkan Fikret Orman’ın sürpriz istifasıyla birlikte yeni başkanını seçip güzel günlere yelken açmak için kongreye gitti.


Beşiktaş’ta 7.5 yıl görev yapan Fikret Orman dönemi sona ererken, Siyah-Beyazlı takım yeni başkanını seçti. Beşiktaş Kulübü’nün olağanüstü seçimli genel kurulunda rakipleri Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay’ı geride bırakan Ahmet Nur Çebi , 8.529 oyun 5.009’unu alarak siyah beyazlı kulübün 34. Başkanı oldu.


Camiada seçimler, yeni başkan kim olacak konuları hakimken Ankaragücü maçında ki kötü futbol ve bırakılan iki puan taraftarın umutlarını iyice dibe çekmeye başladı.

Bu takımın Cenk gittikten sonra Burak Yılmaz gelene kadar büyük bir gol sorunu vardı. Yaşı ve sakatlık karnesi de göz önünde bulundurularak mutlaka Burak’a alternatif olabilecek kaliteli bir santrfor alınmalıydı! İyi bir alternatif santrfor almayıp maaşların zamanında ödenmesi sorununu da çözemeyenler halen, “Geçmişi boş verelim, geleceğin başkanı seçilecek” diyerek kaçtıklarını zannediyorlar.


 Beşiktaş kendisinden daha beter mali sorunlarla uğraşan Ankaragücü karşısında, rakibi 10 kişi kaldığında bile baskı kuramadı. Yakaladığı gol pozisyonlarında oyuncuların bitiricilik kalitesi eksiklikleri herkesin yüzüne çarptı. Bu mevcut kadronun Abdullah Avcı’nın idealindeki oyunu oynayabilmesi imkânsızdı, lakin Ankara’daki gibi başka türlü oynayıp Beşiktaş seviyesinde sonuçlar alması da şu an itibarıyla çok zor gözüküyor.


Şimdi Abdullah Avcı’nın ve Beşiktaş’ın önünde kaderini belirleyeceği Galatasaray derbisi var. Bu maç Beşiktaş’ın geleceğini çizecek en önemli maç. Kazanılacak 3 puan Beşiktaş’ı rakiplerinin arasına girmesini sağlar, kaybedilecek 3 puan ise geçen sene ki Fenerbahçe’nin durumuna sokar. Abdullah Avcı takımının ilk derbisine bu matematikle çıkacağını kimse ummazdı.


Ocak ayına kadar başarcaktır


Çebi A Spor’a verdiği röportajda, “Hocam çok kıymetli, bunlar Türk sporu için kıymetli insanlar. Hocamın başarılı olacağını düşünüyorum. Başarılı olmazsa o da gereğini yapacaktır bu bana düşmez tek başıma. Karşılıklı bir değerlendirme olacaktır; ama ben hocayı hiç o noktada görmüyorum. Başaracaktır bu işi ocak ayına kadar.” diye konuştu.


Önümüz aydınlık 


Beşiktaş’ın önünün aydınlık ve parlak olduğunu belirten Ahmet Nur Çebi, “Bu genel kurulda görev yapan, divana, başkanına ve tüm çalışan arkadaşlarıma ve benden desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş bugün yeni bir döneme, ufka açılmıştır.


Bir değişimin başlangıcı olmuştur. Katılımcı, paylaşımcı, dürüst, çalışkan ve hedefi Beşiktaş’ı her an yukarı taşımak isteyen bir süreç geçireceğiz.


 Önümüz aydınlık, parlak. Sizlere söz veriyoruz. Beşiktaşın namusu, şerefi, bir kuruşu bize emanet. Zor günlerimizin yanında artık güzel günlerimiz olacak. Yarından itibaren güzel işler yapacağımıza söz veriyorum. Beşiktaş Genel Kurulu, bugün bindirilmiş kıtaların olmadığını, olamayacağını bir işe yaramayacağını ispatlamıştır. Oy veren de vermeyen de Beşiktaşlıdır.


Mevlam ne eylerse güzel eyler 


Fikret Orman’a günahıyla sevabıyla verdiği emekler için teşekkür eder, yeni başkan Ahmet Nur Çebi’ye yürüyeceği bu zorlu yolda kolaylıklar ve başarılar dilerim…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ