Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ersun Hoca Tedbirini Almalı


Ekim 2019 - 227.Sayı
Bu makale 2019-10-31 09:15:55 eklenmiş ve 583 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

ccc Liglerimizdeki neredeyse tüm futbol kulüplerinin ve dolayısı ile ülke futbolumuzun kronik sorunlarından biri de adama göre sistem kurulması ve oyun oynatılması.  Durum böyle olunca milyon liralık koca kulüpler tüm umutlarını ellerindeki bir iki adama pamuk ipliğiyle bağlıyorlar adeta. Pamuk ipliği le diyorum çünkü çoğu zaman bu durum aç gözlü oyuncular tarafından istismar edilmiyor değil. Büyük beklentilerle milyonlarca lira harcanıp alınan ve bir iki maçta sakatlanıp sonraki kritik maçta forma giyemeyen önemli oyuncular çok gördük görüyoruz da. Bunlar da olabilecek riskler. 


Bunların dışında ülke gündemini bahane ederek vasat futbol sergileyen ve gitmek isteyenleri de gördük, yine gitmek istedikleri için yedek kulübesinde tüm sezonu bitirip hiç hak etmedikleri parayı cebine indirenleri de.  Aldığı parayı beğenemeyip oyunu sabote eden yıldız futbolcular dahi gördük. Ve ne yazık ki bu gidişle aynı senaryoları görmeye de davam edeceğiz.


Bu konuya nereden geldik diyenleriniz olabilir. Bir önceki Alanya maçında, takımda Emre Belözoğlu eksik olunca sergilenen futbol tatmin etmedi ve ardından da mağlubiyet geldi. Alınan bu mağlubiyet çok kıymetli üç puanın kaybedilmesine sebep oldu. Hemen ardından oynanan Denizli maçında 39 yaşındaki Emre Belözoğlu takımdaki yerini alıyor ve durum hem futbola hem de skora yansıyor. Böylesine kaliteli, tecrübeli, teknik ve hırslı orta saha oyuncusunun yedeği olarak görünen oyuncumuz ne yazık ki Ozan Tufan.  Ersun hoca bu sene sırtının Emre ye yaslamış görünüyor ancak yaşanan en ufak sakatlıkta hem oynanan oyunun seyri hem gidişat tam tersi yönde gelişiyor. Ersun hocanın bir an önce takımdaki aksaklıkları gidermesi ve yedek kulübesine de çeki düzen vermesi gerekiyor. Bu dönemde bonkörce harcanan puanlar sezon sonunda oldukça can sıkabilir.  


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ