Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Terim’siz Galatasaray ve psikolojik savaşlar


Eylül 2019 - 226.Sayı
Bu makale 2019-10-01 09:10:13 eklenmiş ve 330 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Hepinizin hatırlayacağı üzere Terim’in 3. hafta Kayserispor maçından sonra yaptığı açıklamalar üzerine TFF 4 maç ceza vermiş daha sonra yapılan itiraz neticesinde ceza 3 maça indirilmişti. Yani Terim Fenerbahçe maçında takımın başında olamayacak. Terim’in takımın başında olmaması takımı olumsuz yönde etkiliyor. Terim’in yokluğunda yerine vekâlet eden antrenörlerin yetersiz olmaları takımın maç esnasında iyi yönetilememesine neden oluyor. Bunun sonucu olarak da takım puan kaybediyor. Konya ve son olarak Malatyaspor maçlarında öne geçilmesine rağmen son dakikalarda yenen goller takımın 4 puan kaybetmesine neden oldu. Son dakikalardaki oyundan düşüşleri göremeyen ve gerekli değişiklikleri yapamayan yardımcı antrenörler eleştiri konusu..


 Peki, Terim neden sürekli ceza alıyor. Bu noktada Terim’i % 100 suçsuz saymak mümkün değil. Özellikle geçen sene Terim’in gerek saha içinde öfkesini kontrol edememesi gerekse maç sonu yaptığı konuşmalar yaklaşık 15 maç ceza almasına neden olmuştu. Bu çok yüksek bir sayı. Yine bu sene Terim’in Kayseri maçından sonra yaptığı konuşma neticesinde 4 maç alması bazı futbol otoriteleri tarafından ağır bulundu. TFF’nin Terim’in yaptığı eleştiriden sonra bu cezayı vermesi adeta sabıkalı muamelesi yapması dikkat çeken bir konu olmuştur. Daha sonra bu cezayı 3’e indirmesi adeta Fenerbahçe maçında kenarda oturması için yapıldığı izlenimini vermiştir. Çok iyi bir kadro kuran, ligin en iyi teknik direktörüne sahip olan Galatasaray’ın TFF tarafından her fırsatta adeta dizgin edilmesi dikkat çekicidir. 


Bunun yanı sıra FB Kulübü Başkanı Ali Koç’un Galatasaray’ın oynayacağı Şampiyonlar Ligi ilk maçından önce Terim aleyhine yaptığı açıklamalar herkes tarafından eleştirilmiştir. Koç’un daha öncede Terim aleyhine yaptığı açıklamalar vardı. Koç’un Galatasaray’ın en büyük gücü olarak bilinen Terim’i sürekli hedef alması futbol ahlak kurallarına uymamaktadır. Amaç bellidir: Kendi takımını iyi kuramayan ve iyi oynatamayan Koç’un en büyük rakibine bu şekilde çelme takmaya çalışması. Galatasaray camiası ve profesyonelleri bu taktik saldırılar karşısında çok dikkatli olmalıdır. Yapılan bu taktik saldırılara karşı soğukkanlılığı bozmadan yetkililer tarafından cevap verilmeli ve bu tartışmaların oyunculara etki etmesine engel olunmalıdır. Görülen odur ki futbol sadece sahada kazanılan bir oyun olmaktan çıkıp, psikolojik taktik savaşların kullanıldığı bir ortama çekilmiştir. Gerek yönetim gerekse Terim çok dikkatli olmak zorundadırlar. Önlerinde çok büyük hedefleri vardır, takımları kuvvetlidir ve bu takımı en iyi şekilde yönetmek durumundadırlar.


  Gelecek ay görüşmek dileğiyle


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ