Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Hadi İşe Edep Katalım


Eylül 2019 - 226.Sayı
Bu makale 2019-10-01 09:09:36 eklenmiş ve 194 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Fenerbahçe takım olarak her geçen toparlanıyor ve eskiye oranla sahada heyecan veren bir futbol sergilemeye başladı diyebilirim. Fenerbahçe için ideal mi? Tabi ki hayır! Takımın orta sahası deneyimli oyuncular sayesinde yerine oturmaya başladı ancak savunmada ki yetersizlik orta alanın geriye dönük oynamasına ve orta sahanın kritik zamanlarda boş kalmasına sebep oluyor. Buna rağmen ileriye yeterli seviyede top çıkaran pozisyon geliştiren bir orta saha var. Ancak bu pozisyonları akıllıca değerlendirecek, cömertçe harcamayacak, son vuruşları ile eli boş dönmeyecek bir golcümüz henüz kendisini göstermiş değil. Çok fazla pozisyona girdiği halde bu sonuca etki etmiyorsa “atamayana atarlar” durumuna kolayca düşebiliyorsunuz. Çünkü dediğimiz gibi savunma henüz kendini kanıtlamış değil, çok fazla hata yapıyor ve oldukça da ağır kalıyor.  


Oyun içinde bunlar aşılamayacak işler değil biraz daha gayret ile ve gerek görülse bir iki takviye ile çok daha sağlam bir kadro ortaya çıkacaktır. Bizi burada teselli eden takımın sahada ezilmemesi, mücadele etmesi, oyuna hâkim olması. 


Gelelim saha dışındaki olaylara.  Tam takım toparlanıyor işler yoluna girecek dediğimizde ne yazık ki Başkan Ali Koç suni gündemler oluşturuyor. Futbol bu elbette kazananı ve kaybedeni olacak. Ancak alınan her mağlubiyette çeşitli bahanelere sığınmak, taraftarın kabulleneceği bir tavır değil. Çıkarsınız “şöyle şöyle hatalar yaptık ve bedelini de 3 puanla ödedik en kısa sürede tedbirimizi alacağız” derseniz bu tutum takdir toplar, size yakışan da budur. Ancak kural hatası peşinde koşarsanız, ertesi hafta oynadığınız maçta, aynı durum başınıza gelir ve işte böyle sus pus olursunuz. 


Bir diğer husus da gereksiz bir şekilde başka takımların elemanları ile meşgul olması.  Koskoca Fenerbahçe Camiasının başkanı ancak kendi ligindeki veya kendi çapında ki kulüplerin başkanlarını muhatap alabilir, bu takımların elemanlarını değil. Kimsenin sicili bizim umurumuzda değil! Ayrıca herkes kimin ne olduğunu çok iyi biliyor, bunu ayrıca bu makamda dillendirmenin amacı nedir? Bu basit davranışların kulübümüzü küçük düşürdüğünü görmüyor musun Sayın başkan? 


“Burada maçlar masa başında değil sahada kazanılıyor” diyen Fatih hoca zaten bu açıklama ile kendi başarılana da gölge düşürmüştür. Kendisinin her beyanatına cevap verecek kişi siz değilsiniz!


Sayın Ali Koç, futbol kalitesinin ve edep-adabın her geçen gün azaldığı bu zamanda, size cevap verirken “insanı hayvandan ayıran edeptir” diyen, yine sizinle yaptığı tartışmadan sonra “hayvanlarla hayvan olamayız” diyen, sözüm ona Galatasaray Kulübü Başkanının basit ve aciz cümlelerini de unutmadık! Sizin edebinizle ahlakınızla cevap vereceğiniz terbiye edeceğiniz kişi bu şahsın kendisidir başkası değil!


 Ortamı gerecek bu çıkışlar yapan muhataplarınıza, vereceğiniz her edepli cevap her iki takımın taraftarları nezdinde gereken karşılığı bulacak sizin hanenize yazılacaktır. Bunun dışında yaptığınız çıkışların kimseye fayda sağlamayacak, taraftarlar arasında ki gerilimi tırmandırıp sizi de eleştirdiğiniz tarafın seviyesine düşürecektir. 


Dergimiz yayınlandığında muhtemelen derbi oynanmış olacak. Dileğimiz o ki heyecanlı, çekişmeli ve dostluk içinde geçen bir karşılaşma olsun ve takımların başındaki insanlar didişmek yerine kucaklaşarak topluma örnek olsunlar.  


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ